V neděli 11.8.2013 zahájili své učinkování ve III. třídě naši muži "B". Prvním jejich soupeřem byly Velhartice. Hrálo se doma v Mochtíně na čerstvě vyčesaném trávníku, tři mistrovské body nakonec zůstaly doma, ale hlavně v 1.poločase to bylo jedno velké trápení.

..III. třída mužů - Sokol Mochtín "B" - ARBO Velhartice  4 : 0  (0:0).  V našem týmu dostalo šanci zhrát si několik hráčů ze širšího kádru áčka + je doplnili další kluci - muži a též dorostenci, čekaly se první tři mistrovské body. V prvním poločase však byl k vidění jen slabý výkon našeho týmu, který hodně chyboval v rozehrávce, nešla mu kombinace, ani zakončení. Soupeř byl evidentně slabší, ale držel krok, do poločasu měl dokonce zásluhou T.Faltýna dvě golovky. Jednu 100% mu naštěstí zlikvidoval náš golman M.Riška, následná jeho hlavička po rohu šla jen těsně nad břevno mochtínské branky.  Ke zlepšení hry našeho mužstva došlo až po přestávce. Prospěly změny v sestavě , ale hlavně mužstvo uklidnila úvodní branka Zb.Smolíka ve 47.minutě. Mochtín "B" pak již měl otěže hry ve svých rukou, bylo jen otázkou času, kdy přijde další brankové navýšení. To přišlo v 65. min. po dalším úniku Zb. Smolíka po levé straně a jeho zakončení (2:0), stejný hráč pak po průniku a přesné přihrávce Tomáše Dolejše uzavřel svůj hatrick na 3:0 pro domácí v 68.minutě. Hosté bojovali dál o čestný výsledek, evidentně jim však docházel dech, nebezpečný však byl stále jejich nejlepší hráč Tomáš Faltýn, ktreý hrával za dorost v Mochtíně a nyní navíc ještě hraje na junior start ve Strážově. Naši beci ho však uhlídali, celý tým se pak ještě jednou radoval z golu, kterým v 75.minutě Tomáš Dolejš uzavřel skore na konečných 4:0. Hrálo se slušně, bez karet, rozhodoval Petr Bala z Nezamyslic, 60 diváků. Sestava :  Riška,  J.Žiak, Bláha, P.Švátora, Javorský, T.Dolejš, Flodr (76.Hadáček), Sukovatý (46. Bejvl), Smolík (74. Ji.Peleška), Zahradník (63. Kloupar), Schejbal (46. Matoušek), branky : SMOLÍK Zbyněk  -  3,  DOLEJŠ Tomáš  -  1.

Jen připomínám, že treninky mužů jsou v tomto následném týdnu v pondělí, středu a pátek od 18,30 hod.

..přípravný zápas dorostu se uskuteční ve středu 14.8.2013 od 18,15 hod. v Lubech s místním  Startem ! Pokyny vydá trenér Jar. Pavlík.