V sobotu 10.8.2013 zahájil Mochtín úspěšně tažení v I.A třídě, do které se po 10 letech opět probojoval. Hned na úvod soutěže totiž přivezl všechny tři mistrovské body z Města Touškov, ale jednoduché to vůbec nebylo. Domácí vedli  již 2:0, Mochtín otáčel výsledek ve II.poločase, vítězný gol vstřelil v nastaveném čase z VPK ze 28 m náš 19 letý mladík Jiří Flodr přesnou střelou do šibenice domácí branky, kterou hájil výborný golman Šimlík, zapůjčený na 1 zápas z Viktorky Plzeň.

..I.A tř. mužů - Sokol Město Touškov - Sokol Mochtín  2 : 3 (2:0).

V krásném sportovním areálu a na perfektním trávníku odehrál Mochtín dost nepovedený první poločas. Ve 12.minutě měl sice šanci náš Jiří Dolejš a po něm ještě ve 23.minutě Tomáš Babka, který po rohu dokonce trefil tyč domácí branky, ale to bylo vše. Domácí tým získával postupem času převahu, měl šance a dával i goly. Naši hráči neudrželi míč na svých kopačkách, často i zbytečně faulovali, byly z toho nepříjemné volné přímé kopy. Z jednoho z nich ve 25.min. otevřel skore domácí Voith, po něm z hranice vápna pak ve 39.minutě zvyšoval na 2:0 střelou k tyči Janda. A nebylo to vše. Mochtín byl v útlumu, domácí naopak v rozletu. Naštěstí dvě další jejich velké šance zůstaly nevyužity a to se jim vymstilo. Po přestávce totiž Mochtín začal úplně jinak, odvážněji, přesněji. Oživení přinesl střídající Jiří Flodr v záloze, přidali se i další a najednou to šlo. Hned v úvodu II.poločasu měli sice domácí ještě několik rohových kopů, ze kterých naštěstí "nezapršelo", pak ale přišla rychlá a přesná kombinace Mochtína po pravé straně, na jejím konci byl únik Tomáše Babky, který byl ve v.vápně sražen, pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil náš kapitán Jiří Dolejš, Mochtín ožil nadějí na vyrovnání. To přišlo o pouhé čtyři minuty později, kdy po levé straně založil pěknou útočnou akci A.Hrudička, přihrál Ji.Flodrovi, ten dalšímu mladíkovi Zb. Smolíkovi, který si pohrál s domácí obranou a navíc předložil golovou přihrávku Ji.Dolejšovi, který doklepával míč do prázdné branky - 2:2 ! Závěr byl napínavý, dramatický. O výhře chtěly rozhodnout oba týmy, na obou stranách ale úspěšně zakročovali golmani. Více sil však měli naši hráči, domácí obrana evidentně často "lapala" po dechu. Když se již zdálo, že se budou kopat penalty, přišel v nastaveném čase (92.min.)VPK z úhlu, ke kterému se postavil náš Jiří Flodr a ze 28 m stříleným centrem vymetl šibenici domácí branky - 2:3 !

Zápas odřídila naprosto přesně trojice rozhodčích Filinger,M.Janda, Mudra, TD Kopřiva, ŽK 3:4, 120 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Plánička, Šťastný, Hrudička, Špindler, Zahradník (46. Flodr), Dolejš Ji., Babka (90. T.Dolejš), Cihlář, Smolík, branky : Jiří DOLEJŠ - 2 (1 z pok.kopu), Jiří FLODR - 1

TRENINKY mužů budou i v nastávajícím týdnu v pondělí, středu a pátek od 18,30 hod.

Zítra v neděli 11.8.2013 je na pořadu mistrovský zápas v Mochtíně, od 17,00 hod. se bude hrát utkání III.třídy mužů Sokol Mochtín "B" - ARBO Velhartice.

-- přijďte se podívat, přijďte povzbudit naší zálohu !!!