Neděle 19.5.2013 přinesla našim fotbalistům jednu vydřenou výhru dorostenců, kteří až v nastaveném čase dosáhli na těsnou výhru 2:1 nad Merklínem. Odpoledne pak naše áčko mužů utrpělo v Žákavé krutou porážku O:4. Byla to teprve druhá porážka Mochtína na jaře 2013 (ta 1. byla v v úvodním kole v Dl.Vsi), nic však nezměnila na 11 bodovém náskoku Sokola Mochtín v čele tabulky I.B třídy, skupiny "B" ! Největší soupeři z popředí tabulky (Dl.Ves i Měčín) totiž též prohráli, ke změnám v popředí tabulky nedošlo.

.. KS dorostu Sokol Mochtín - Sokol Merklín  2 : 1 (0:1). Soupeř přijel jen s 11 hráči, ale bojoval o každý metr hřiště. Naši kluci byli pod tlakem, chtěli bodovat naplno, ale moc se jim nedařilo. Měli sice převahu, ale v zakončení to vázlo. Ve 34.minutě navíc přišel VPK hostů, který skončil nečekaně v síti , když náš mladý golman J.Pretzelmayer dalekonosnou střelu ze 45 m v koši neudržel, Merklín vedl 1:0. Po přestávce se naši kluci usilovně tlačili do ofenzivy, měli převahu i šance. Na 1:1 srovnal hlavou po rohu v 69.minutě Jakub Bejvl, další šance J.Potužníka i dalších našich hráčů však goly nepřinesly. Když se již zdálo, že dojde na penalty, tak v dramatickém závěru přišlo golové zakončení Jana Žiaka, který v nastaveném čase (92.min.) upravil na konečných 2:1. Mochtínští kluci se tak mohli radovat ze zasloiuženého a tvrdě vydřeného vítězství za 3 body. Rozhodčí Klička, ŽK 1:3, ČK 0:1.

.. I.B tř. mužů - FK Žákava - Sokol Mochtín   4 : 0    (3:0). Naši fotbalisté odehráli v Žákavé nepovedený zápas, na který budou chtít rychle zapomenout. Měli sice na svých kopačkám míč v častějším držení, ale domácí byli důraznější, hráli jednodušejí a účelněji. Mochtínská obrana tentokráte doslova "hořela", domácí tvrdě trestali každou´individuelní chybu našich beků. Hatrickem se prezentoval domácí Matěj Boukal, malý postavou, ale velký výkonem, který otevřel skore hned z prvního domácího brejku v 5.minutě. A když stejný hráč přidal ve 23.minutě další branku, bylo jasné, že Mochtínu v Žákavé pšenka nepokvete. Naši hráči se sice snažili, ale nepřesností v rozehrávce a hlavně ve finální přihrávce bylo až příliš, golové šance nepřicházely. Až ve 42.min. z VPK  trefil náš Jarda Cihlář břevno domácí branky, o minutu později těžil z náporu Jiří Flodr, ale jeho střela pravačkou jen těsně minula pravou tyč domácí branky. Neodáš-dostaneš, toto pravidlo přišlo vzápětí. Po nevinném útoku domácích se ve 44. dostal k odraženému míči Nekola a přízemní střelou z voleje se trefil přesně k tyči - Žákava vedla 3:0 ! Po změn stran se Mochtín sice zlepšil, ale změna ve skore nepřišla. Naopak, v 84.min. A.Hrudička chybně řešil situaci před svou brankou, domácí toho využili ke vstřelení další branky - vyhráli vysoko 4:0. Zápas odřídila trojice rozhodčích - P.Komanec, Jos. Schneider, M.Volf, přihlíželo na 150 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer,  Dolejš T., Dolejš Ji., Špindler,Kul, Flodr, Babka, Cihlář, Staněk, Plánička (65. Schejbal), Hrudička.

Treninky mužů  zůstávají ve stejný den a hodinu v úterý a pátek od 18,00 hodin v Mochtíně