Až do soboty 18.5.2013 si musel náš "B" tým počkat na první jarní vítězství za tři mistrovské body ! Porážku 0:3 si odvezla Sušice "B", ale jednoduše se vítězství našeho týmu nerodilo. V sestavě došlo k několika vynuceným změnám, naštěstí novicové (Jarda Pavlík v brance, Petr Švátora - nový kapitán, Lukáš Kolárik - dal dva goly i Milan Matoušek - šikovný útočník  mužstvu hodně pomohli. Bohužel, pomoci mohou tito hráči jen někdy a to spíše málokdy.  Na druhé straně, pro mne naprosto nepochopitelně, se k zápasu (bez omluvy !) nedostavili někteří nominovaní hráči, někteří jsou zranění. Výhra byla k záchraně hodně důležitá, ale vyhráno ještě není. I soupeři ze spodku tabulky získávají body, čekají nás ještě hodně náročné a důležité zápasy. Hned ten následující ve V.Boru patří mezi ně.

...18.5. - OP mužů - Sokol Mochtín "B" - TJ Sušice "B   3 : 0 (0:0). Soupeř přijel v neposílené sestavě (Sušice "A" i dorostenci Sušice hráli též v sobotu) a tak se našemu mužstvu, bojujícímu o záchranu v soutěži, naskytla šance - zabodovat. V prvním poločase se naše záloha sice snažila, ale spoustu nepřesností v rozehrávce brzdilo tým v lepším výkonu. Hosté hráli klidněji, lépe si přihrávali i kombinovali, dostávali se i k zakončení. Naštěstí, do golové střelby se dostávali jen z dálky a s tím si náš nový golman J.Pavlík ml. poradil. Ale i naši hráči měli šance. Hned tu první a největší ve 4.min. Petr Sysel, kdy hlavou zakončoval centr Zd.Nováka z VPK - golman hostí zázračně vyrazil. Stejný hráč si pak pěknou hlavičku zopakoval po změně stran ve 48.minutě, ale opět golman Sušice vyráží. Nápor Mochtína sílil a vyústil ve dva důležité goly. V 50.min. přesnou hlavičkou otevřel skore náš dorostenec Jakub Bejvl, o sedm minut později se golově prosadil i Lukáš Kolárik, zvýšil na nadějných 2:0. Velkou šanci na gol měl i střídající Ondra Sukovatý v 73.minutě. Utekl svému strážci, překonal z úhlu i golmana hostů, ale míč směřující do branky vykopl z brankové čáry vracející se obránce. Sušice bojovala, snažila se o korigování výsledku, největší šanci měla v 86.minutě. Náš golman však golovou a nepříjemně tečovanou střelu ze 17 metrů nohou vykopl - zachránil jisté brance. Naopak, na druhé straně, v první nastavené minutě se Mochtín dostal do brejkového úniku, který golem zakončil opět Lukáš Kolárik - upravil na konečných 3:0.  Zápas s přehledem odřídil Vl. Habada z Tlumačova, hráno slušně, bez karet, přihlíželo do 50 diváků. Sestava : J.Pavlík ml., L.Bláha, M.Žiak (58. J.Žiak), Nováček (30. L.Kolárik), Bejvl, Zahradník, Novák, Matoušek M. (70. Sukovatý), Švátora P., Šťastný, Sysel, branky : KOLÁRIK Lukáš - 2, BEJVL Jakub - 1

Zítra v neděli 19.5.2013 si přijďte dopoledne (zač. v 10,00 hod.) zafandit do Mochtína na dorostenecký zápas Mochtín - Merklín, odpoledne pak naše "Áčko" zajíždí do Žákavé k dalšímu zápasu I.B třídy. Jede se autobusem, srdečně jsou zváni i fanoušci, odjezd z Mochtína je v 15,00 hod., z Klatov (zast. před Beránkem) v 15,10 hod