V prvním zápase krajské soutěže dorostu dokázal Mochtín zvítězit.

Ve velmi tvrdě hraném utkání měli naši kluci herně navrch.Hned od začátku bylo jasné,že nás zápas bude hodně bolet.Blatničtí dohrávali vetšinu soubojů na hranici (spíše za) únosnosti.

Smůlou pro naše borce bylo,že pan rozhodčí se o fauly příliš nezajímal , více reagoval na následné slovní úlevy.

Vítr z plachet sebral domácím již ve druhé minutě Jakub Bejvl,který si zpracoval přihrávku Radovana Madry na prsou a střelou z 25 metrů pod břevno nedal blatnickému brankáři šanci.

Jak se nakonec ukázalo byla to branka vítězná.I po vstřelené brance se Mochtín snažil hrát kombinačně a usiloval o navýšení skore.Šancí bylo poměrně dost,ale scházela přesnost v zakončení.Hodně zamrzela hlavička Jakuba Bejvla do tyče v první půli, nebo dvě gólovky Jirky Pelešky po změně stran.

Domácí se snažili hrát spíše na brejky,ale jejich snažení většinou zastavila vlastní zbrklost.Největší šanci na vyrovnání pak zastavil ofsajd,který podle domácích nebyl.Při správném výkladu pravidel však šlo o zcela jasné postavení mimo hru.Hráč který byl v ofsajdovém postavení sice nehrál balon,ale pokračoval ve hře pohybem k naší brance a tím ovlinil hru (jeden z obránců se  k němu stáhnul). 

Posledních patnáct minut chtěl sudí očividně pomoci domácím alespoň vyrovnat a veškerou signalizaci pomezního obracel ve prospěch Blatnice.Z odkopu od branky udělal roh, našeho vhazování aut pro soupeře atp.

Nakonec můžeme být rádi a myslím si, i blatničtí ,že kluci obou týmu udrželi nervy jakž-takž na uzdě a nedošlo k vzájemnému pokopání.To vlastně potvrdil i jeden z hráčů domácích,když po utkání prohlásil "můžeme být rádi,že jsme zdraví".

Na závěr chci poděkovat klukům za jejich bojovnost.

Příznivce mochtínského fotbalu pak chci pozvat na nedělní domácí zápas proti Chanovicím.

Sestava Mochtína: Vítovec Petr-Hrudička Aleš,Bláha Lukáš,Žiak Jan-Madera Radovan-Kuželík Tomáš,Žiak Milan,Bejvl Jakub,Zajíc Mirek-Rubáš Jakub,Matoušek Milan

Střídali:Peleška Jiří,Hadáček Jakub,Rašek Josef

Trener:Jaroslav Pavlík
Přidat komentář