Na úvod sezony bodovali jen naši dorostenci, kteří přivezli 3 body z Blatnice. Očekávané derby I.B třídy mužů Mochtín - Dlouhá Ves zvádli lépe naši hosté, kteří vyhráli 3:1 a měli další spoustu vyložených šancí ! Bez bodů se bohužel vrátili ze Železné Rudy i naši muži "B". V 80.minutě ještě vedli 1:0, ale to nestačilo. Domácí nejen srovnali, ale v poslední  minutě vsítili vítězný gol.

-Ne 26.8.2012 - I.B tř. mužů Sokol Mochtín - Tatran Dl. Ves  1:3 (0:2). Úvodní zápas nové sezony 2012/13 se našim fotbalistům vůbec nepovedl. Hlavně pak jeho začátek, který prakticky rozhodl o celém jeho osudu. Již v 11.minutě se po chybné rozehrávce Mochtína dostali hosté do brejkové akce, kterou s přehledem zakončil golem Páleník - 0:1, O pouhé dvě minuty později vedli hosté již 2:0, když z další ztráty míče vytěžil šanci na gol kapitán Hubený, který šikovně obstřelil z úhlu našeho golmana. Náš tým sice bojoval, ale v oslabené sestavě se nemohl dostat do správného tempa, často chyboval v rozehrávce a to byla voda na mlýn rychlonohým, brejkovým hráčům soupeře. Ve 27. minutě mohlo být po zápase. To se znovu dostal lehce do samostaného úniku hostující Páleník, ale jeho střela kolem nohou našeho P.Rajtmajera skončila naštěstí jen na tyči! Nebezpečné měla Dl.Ves i rohové kopy, z nich naštěstí hosté neskorovali. Na druhé straně se do nějvětší mochtínské  šance dostal až ve 32.minutě Zd.Plánička, jeho střela však byla zblokována na roh. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Mochtín se snačil o vyrovnání, hrál však do plných, šancí na goly moc neměl. Hosté ale z každého odkopnutého míče hrozili brejkem a měli i další golovky. Ty jim naštěstí vychytal náš golman P.Rajtmajer, stále svůj tým držel v naději alespoň na remisu. V 64.minutě měl kontaktní gol na kopačce náš Jarda Cihlář, golman hostí R.Hanzl ho však z úhlu vychytal (přihrávka na volného Ji.Dolejše by bývala lepším řešením). Golu se v té době hodně agilní Mochtín dočkal v 72.minutě, kde se ze 22 metrů přesně trefil kapitán Jiří Dolejš - 1:2. Srovnáno na 2:2 mohlo být o tři minuty později, ale dorážka J.Cihláře 6 metrů před brankou letěla vysoko nad břevno svatyně hostů. Škoda - ve stejné  minutě totiž přišel další brejk hostů, střílený, přízemní centr srazil do vlastní sítě náš P.Sysel - hosté vedli již 3:1 a tento výsledek si pohlídali až do závěrečné minuty. Rozhodčí Michal Bureš, Radek Brůha, Milan Hovorka, ŽK 1:1, 100 diváků . Sestava : P.Rajtmajer , O.Šup, V.Kašpar, P.Švátora, T.Dolejš, P.Sysel, J.Křivánek, T.Babka, Ji.Dolejš, J.Cihlář, Zd.Plánička - ve II.poločase střídali : L.Bláha, J.Voráč - branka : Jiří DOLEJŠ 1

SO 25.8.2012 - OP mužů  TJ Železná Ruda - Sokol Mochtín "B"  2 : 1 (0:1). Mochtín měl problémy se sestavou, chybělo několik hráčů pro zranění i z jiných důvodů, přesto odehrál v Ž.Rudě kvalitní zápas, k bodovému zisku měl hodně blízko. Již v 17.minutě otevřel skore náš Zd.Novák a tento stav platil až do 81.minuty ! To na 1:1 srovnal dorážkou T.Lehečka. Stejný hráč pak v poslední minutě dal i svůj druhý a tím pádem i vítězný gol zápasu. Škoda, že již ve 48.minutě musel odstoupit nakopnutý Zd. Novák (bez povšimnutí rozhodčího) a v závěru i R.Troch, kterému rozhodčí vyhrožoval vyloučením. Výsledek mohl být jiný. Rozhodčí Josef Blaheta z Klatov (připískával domácím, alibisticky pískal každý zvednutý ofsajd opilého domácího asistenta i když věděl, že to ofsajd nebyl, atd.), ŹK 0:1 Sestava : P.Švátora, Hrudička, Jarabica, L.Bláha, Sukovatý, Křivánek, R.Troch (80.Pavlík), Novák (48.Kloupar), L.Kolárik, M. Žiak, M.Matoušek (70. J.Žiak). Branka : Zdeněk NOVÁK

26.8.2012 - KS dorostu - Sokol Blatnice - Sokol Mochtín  0:1 (0:1). Úvodní zápas v soutěži našim klukům vyšel za 3 body. Gol dal již ve 2.minutě Jakub Bejvl, další šance na goly měli M.Matoušek i Ji.Peleška. Domácí hráli s velkým nasazením, měli také šance, ale byli hodně zbrklí. Sestavu + další komentář zveřejní na našem webu p.St. Bejvl.

TRENINKY mužů : budou i v tomto následném týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod. Mohou je využít i dorostenci !