Fotbalový víkend 4. a 5.8.2012 přinesl fotbalistů Sokola Mochtín dvě porážky, ale s kvalitními soupeři.

Béčko mužů odjelo v sobotu 4.8. do Hrádku opět s celou řadou dorostenců a prohrálo tam 0:2 po solidním výkonu. Svatobor Hrádek - Sokol Mochtín "B"  2:0 (0:0). První poločas byl hodně vyrovnaný, více šancí na gol ale měl Mochtín. Ve druhém poločase se domácí zlepšili, prokázali větší zkušenost a dvěma goly (Kutil, Holeček) si zajistili vítězství. Škoda, že se zranil náš nejzkušenější fotbalista Ondra Šup, jeho neúčast byla pak v dalším průběhu utkání hodně znát. Rozhodoval legendární Jan Veverka. Sestava Mochtína: Kolárik J. ml., Staněk, Žiak M., Kodyš, Kloupar, Potužník, Šup, Sukovatý, Hrudička, Bláha L., Sukovatý - střídali : Žiak J., Kanta, Peleška Ji.

Áčko mužů  So Mochtín čekal v neděli 5.8.2012 v Lubech silný soupeř - domácí Start, nový účastník krajského přeboru, který začíná již příští týden ! Mochtín sehrál v prvním poločase vyrovnanou partii s kvalitním soupeřem, po přestávce ale domácí měli lepší "lavičku" a více šancí, které dokázali proměnit. Start VD Luby - Sokol Mochtín   4 : 1 (1:0). Rothodující momenty utkání : v 17.minutě únik domácích po pravé straně, přihrávku dostal volný Voráček a přízemní střelou otevřel skore - 1:0. V 62.minutě se po rohu dostal k odhlavičkovanému míči Havlovic, uvolnil se na levou nohu a křižmou střelou zvyšuje na 2:0. 75.min. - bojovný K.Švátora přetlačil v běžeckém souboji našeho nového stopera V.Kašpara a z těžkého úhlu překpavil P.Rajtmajera přízemní střelou - 3:0. 80.min. - nedorozumění našich hráčů (Ji.Dolejš, Křivánek), zbytečná ztráta míče na vlastní polovině, rychlé přečíslení naší obrany - přihrávka na volného Havlovice, který z pravé strany pohodlně zvyšuje na 4:0. 88.min. pěkná útočná akce Mochtína a čestný gol Tomáše Babky, který obešel i golmana Kalaše a uzavřel skore na 4:1.  Rozhodoval V.Simbartl z Bolešin, 80 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Hrudička A., Staněk P., Kašpar V., Švátora P., Sysel P., Babka T., Dolejš T., Dolejš Ji. Voráč J., Cihlář J., střídali : Potužník J., Křivánek J., Šťastný J., Sukovatý O., branka : Tomáš BABKA

TRENINKY mužů i dorostenců budou i v tomto následném týdnu v pondělí, středu a pátek vždy od 18,00 hod. , ve středu 8.8. navíc od 18,30 hod. odehrají naši dorostenci doma, na hřišti v Mochtíně, přípravný zápas s SK Klatovy 1898.

POZOR - připomínám všem úhradu čl.příspěvků ! Muži - 500,- Kč, dorostenci 350,- Kč . Po úhradě obdrží hráči pěkné treninkové tričko s nápisem TJ Sokol Mochtín ! Peníze předávejte svým trenérům.