Plný bodový zisk přinesl poslední dubnový víkend 28.-29.4.2012 jen našim dorostencům, kteří v neúplné sestavě vyhráli v Hrádku těsně 1:0 a stále vedou tabulku Okresního přeboru !

Již v pátek 27.4. ale sehráli doma mistrák naši mladší žáci Sokola Mochtín se Sokolem Měčín. Výsledek 4:7 (2:1) je pro naše mladíky hodně krutý, protože byli hlavně v 1.poločase jasně lepším mužstvem, mohli klidně vyhrávat 4:1, ale nedali ani penaltu (Mužík), prohráli zbytečně . Rozhodčí Jan Šafránek,branky Mochtína : Jan Šafránek, Tomáš Velek, Radek Mužík, Matěj Kapusta.

V sobotu 28.4. - hráli doma naši starší žáci Sokola Mochtín s TJ Kašperské Hory. Výsledek 0:0, na penalty 3:2 pro Mochtín. I tento zápas se hrál v jasné režii našich mladých fotbalistů, ale koncovka je stále tragická. Alespoň, že uhráli 2.bod za penalty, ve kterých vynikl hlavně náš golman Ondra Kuchař, který chytil hostům tři !

V sobotu 28.4.2012 odehráli veledůležitý zápas okresního přeboru naši muži "B" Sokola Mochtín ve Velkém Boru. Oba celky jsou namočeny v sestupových vodách a tak každý bodík byl důležitý. Domácí tým, na jaře silně posílený o řadu hráčů z cizích klubů,měl nakonec více štěstí V.Bor vyhrál těsně 1:0, získal cenné tři body !  Mochtín "B" nezklamal herně, ani bojovností, měl minimálně na remisu, ale gol nedal a tak odjížděl bez bodů. V prvním poločase měli dvě šance domácí, ale i hosté, 2 střely M.Poupy domácí golman Václavík vyrazil. Po změně stran chtěli rozhodnout zápas naši hráči, byli aktivnější, přehrávali soupeře, domácí hráli jen na brejky. Pak přišly klíčové momenty zápasu : 60.min. VPK ze 20 m přesně do šibenice přes zeď zakončil domcí V.Turek - 1:0.  Od té doby do konce utkání velký tlak Mochtína, který se snažil o vyrovnání. 74. min. z 18 m nastřelil náš Michal Poupa břevno domácí branky, 80. min. M.Poupa předložil golovou přihrávku Zd. Novákovi, ale ten z malého vápna do prázdné branky střílí nad !89.min. nevídaný průnik našeho stopera St. Jarabici do vápna domácího muždtva, na jeho přesný a prudký centr zleva si naběhl Zd.Novák, a opět z malého vápna posílá míč v čisté šanci (hrudí, ne hlavou) těsně nad domácí branku. Zápas končí, všechny 3 body zůstávají ve Velkém Boru ! Rozhodčí K.Lažánek, v hostujícím týmu patřila k nejlepším obranná řada v čele se St. Jarabicou, v záloze neúnavně dřeli a rozdávali důležité míče především zkušení borci Karel Tománek a Milan Bejvl, útočníci se snažili, ale neprosadili se. Sestava : P.Rajtmajer, O.Šup, St. Jarabica, A.Hrudička, P.Sysel, Ji.Švátora (70. V.Nováček), K.Tománek, J.Křivánek (61. L.Kolárik), M.Bejvl, J.Voráč (46.Zd.Novák), M.Poupa.

V neděli 29.4. dopoledne odehráli svůj poslední zápas základní skupiny OP naši dorostenci Sokola Mochtín v Hrádku, kde zvítězili 1:0 brankou Jana Moreho. Vítězstvím si Mochtín udržel 1.příčku v tabulce, nyní se přebor dělí na finalovou skupinu, kde bude hrát "O  přeborníka okresu " So Mochtín, Chanos Chanovice, Sokol Malý Bor a Sokol Hradešice. Náš tým zahájí pravděpodobně doma v NE 6.5. se So Hradešice (ještě upřesním po schválení STK OFS Klatovy (.

Dnes v neděli odpoledne od 17,00 hod. je na pořadu okresní derby utkání I.B třídy Sokol Mochtín - FC Švihov  !   Bude to jistě zajímavá bitva o mistrovské body - přijďte se podívat !