Nedělní derby Mochtín - Švihov přineslo fotbal jen průměrné úrovně, tři body ale zůstaly v Mochtíně a to je podstatné.

..29.4.2012 - I.B tř. mužů - Sokol Mochtín - FC Švihov   3 : 0 (0:0).

Švihovští fotbalisté jsou namočení v sestupových vodách a tak urputně bojují o každý mistrovský bod. I v Mochtíně začali hodně aktivně se snahou o útočný fotbal. Naši fotbalisté se sice také snažili, ale výkon to byl slabý, plný nepřesností a chyb. A tak jen se štěstím skončil poločas bez golů, když hlavně při rohových kopech měli hosté ze Švihova dvě golovky. Po přestávce se Mochtín výrazně zlepšil, zpřesnil hru, začal svého soupeře přehrávat a dával i goly. V 53.minutě se golově prosadil J.Cihlář, Mochtín vedl 1:0. O pět minut později šli tři naši hráči na jednoho obránce hostů, ale zakončení do prázdné branky náš střídající mladíček Zbyněk Smolík uchvátal - gol pro obsajd mu nebyl uznán. Napravil to ale kapitán Ji.Dolejš, který se v 64.minutě dostal k vyraženému míči golmanem, šikovně ho přeloboval, zvýšil vedení Mochtína na 2:0. To již byli hosté viditelně unavení, nestíhali kondičně a bylo jen otázkou času, kolik dalších branek skončí v jejich síti. Trefil se však již jen Zbyněk Smolík v 73.minutě, přízemní střelou k pravé tyči uzavřel skore na 3:0.  Zápas odřídil rozhodčí Holeček z Hluboké, ŽK 1:0, 80 diváků. Sestava Mochtína : Vl.Hromada, P.Staněk, V.Špindler, P.Švátora, Zd. Plánička, T.Dolejš, Ji.Dolejš, T.Babka (76.Ji.Švátora), J.Cihlář, Ji.Flodr (80. P.Sysel), J.Schejbal (47. Zb. Smolík), branky : Jaroslav CIHLÁŘ, Jiří DOLEJŠ, Zbyněk SMOLÍK.

Další zápas I.B třídy mužů  (odložený) se hraje již v úterý 1.května 2012 ve Strážově !!!

-utkání tam začíná v 17,00 hod., takže společnný odjezd auty z Mochtína je v 15,30 hod., v 15,45 hod. pak z parkoviště od Kauflandu z Klatov.  Drezy : Cihlář J. ml., Šot - nominace stejná jako na zápas se Švihovem, rozšířená o L.Kašpara a Zd. Nováka.

POZOR - treninky dorostu jsou tento týden ve středu a pátek !

.. ve středu 2.5. 2012 se hraje v Mochtíně na hřišti od 8,00 hod. okrskové kolo Mc Donald s Cup 2012 i za účasti ZŠ Mochtín + ZŠ Kolinec, Hrádek, Bolešiny a Čapkova Klatovy

.. v pátek 4.5. 2012 se koná 40.ročník Mochtínského přespolního běhu ! Začíná se v slavnostním zahájením v 16,30 hod. - prezentace závodníků od 15,30 do 16,20 hod. ! Přijďte si zazávodit v hojném počtu !