V neděli 19.2.2012 uspořádal náš FO So Mochtín "Zimní turnaj mladších a starších žáků v halové kopané 2012". Patronem byl mikroregion Střední Pošumaví a MAS Pošumaví, startovalo na něm 10 týmů a to z okresů Klatovy, Domažlice a Plzeň-jih.

Hrálo se systémem každý s každým, na závěr bylo provedeno vyhlášení výsledků a ocenění nejen týmů, ale i nejlepších jednotlivců. Prvenství a pohár v kateg. ml. žáků si nakonec vybojoval FK Staňkov, ve staršících pak Start VD Luby. Naši mladíci podali solidní výkony (ne však vyrovnané), obsadili nakonec pěkná druhá místa v obou kategoriích a to je úspěch ve vyrovnaném průběhu turnaje.

Turnaj mladších žáků  měl jasného favorita - SK Kdyni 1920, která obhajovala loňské prvenství. Hrála dobře, ale v klíčových duelech prohrála s Mochtínem i Staňkovem těsně 0:1 a bylo po nadějích. Turnaj nakonec vyhrál nečekaně, ale zaslouženě Staňkov ziskem 10 bodů. Mochtín obsadil 2.místo, když nečekaně prohrál se So Nal.Hory 0:1, remisoval 0:0 se Staňkovem a vyhrál 1:0 nad Kdyní a 2:0 nad Startem Luby.

Konečné pořadí : 1. Staňkov  5:0 10 bodů, 2. Mochtín  3:1  7 bodů, 3. Kdyně  5:2  6 bodů, 4. Luby  5:5  3 body, 5. Nal. Hory  1:11  3 body.

Nejlepším golmanem zde byl vyhlášen Pavel Jiřinec z Lub, nej. obráncem Michal Šobek ze Kdyně, nej. útočníkem Tomáš Velek z Mochtína, nej. hráčem turnaje Robin Hranáč ze Kdyně, nej. střelcem se stal Michal Pomahač ze Staňkova, autor 6 branek. Nejmaldším účastníkem byl Marek Kutka ze So Nal.Hory.

Sestava Mochtína : Matěj Kapusta, Marek Böhm, Marek Toman, Martin Kapusta, Michal Holub, Tomáš Lang, Tomáš Truchlý, David Koranda, Tomáš Velek a Tomáš Koranda, trenér Tomáš Kapusta (pět Tomášů v jedné sestavě !)

Turnaj starších žáků měl favorita v Sokole Mochtín, který obhajoval loňské prvenství. Vstup našich kluků do turnaje byl však hodně ospalý, když jen remisovali 1:1 s SK Bolešiny. Pak zlepšeným výkonem porazili Kdyni 1:0 a Nal. Hory 2:1, ale prohráli se Startem VD Luby klíčový zápas 0:1, který rozhodl o tom, že lubští žáci nakonec získali prvenství a pohár pro vítěze.

Konečné pořadí : 1. Luby  6:1  9 bodů, 2.Mochtín  4:3  7 bodů, 3. Kdyně  3:2  6 bodů, 4. Bolešiny  2:4  4 body, 5. Nal.Hory  2:7  3 body

Nejlepším golmanem byl vyhlášenKarel Přibyl z Nal. Hor, nej. obráncem Jan Žiak z Mochtína, nej.útočníkem Tomáš Javorský z Bolešin, nej.hráčkou turnaje Lucie Šleglová ze Kdyně a nejlepším hráčem turnaje Vítězslav Brunner z Lub. Nejlepším střelcem se stal Viliam Pretzelmayer z Mochtína.

Sestava Mochtína : Dominik Šít, Tomáš Řeřicha, Jan Žiak, Jiří Peleška, Vladimír Tománek, Jakub Hadáček, Jan Nebeský, Viliam Pretzelmayer, Pavel Lorenc, Jaroslav Pretzelmayer. Trenér Stanislav Bejvl.

Turnaj měl hladký průběh, na závěr bylo provedeno tradiční vyhlášení výsledků a předání cen a medailí.

Moc děkuji všem, kteří mi při pořádání pomáhali (O.Kapusta, K.Lažánek, L.Kardoš, St.Bejvl, T.Kapusta, J.Tomanová, Š.Kapustová a další).Již za týden v neděli 26.2.2012 nás ve stejné hale čeká další zimní turnaj, tentokráte pro starší přípravky, kde Mochtín bude opět bojovat s dalšími týmy z okr. KT, Domažlice a Plzeň-jih o další sady medailí, poháry a ceny.

Přijďte se podívat, prvními zápasy se začíná v 9,00 hodin.