V neděli 29.1.2012 odehráli naši muži úvodní zápas "Zimního turnaje TJ Sušice O pohár starosty" v Sušici. Soupeřem mochtínských fotbalistů byl FC Švihov, který nakonec odjížděl s vysokou porážkou 0:5.

Turnajový zápas - Sokol Mochtín - FC Švihov  5:0 (2:0)

Hrálo se na umělé trávě v Sušici, která byla místy zmrzlá a tak řadě hráčům dělala potíže. Prvních dvacet minut bylo hodně opatrných, bez větších šancí na obou stranách. Pak se do golové šance dostal Mochtín, ale gol mu pro ofsajd nebyl uznán. Na druhé straně zachraňoval čisté konto Mochtína V.Špindler odkopem míče z brankové čáry.  Skore otevřel ve 38.minutě mladíček Zbyněk Smolík, který proměnil v gol šikovnou přihrávku Ji.Dolejše. O tři minuty později prošel do vápna Zbyněk Smolík, přesnou přihrávkou vyzval Jardu Cihláře ke skorování a ten zvýšil na 2:0 pro Mochtín. O přestávce došlo ke změnám v sestavě na obou stranách. Hrál se stále otveřený, útočný fotbal, padaly další pěkné branky. Ve 47. zvyšoval již na 3:0 Tomáš Dolejš, v 57. pak Jar. Cihlář z VPK za pomocí teče na 4:0. Do listiny střelců se vzápětí mohl zapsat i náš kapitán Jiří Dolejš, ale penaltu (faul na Ji.Švátoru) neproměnil, golman Švihova mu jí chytil. Přesto se Mochtín páte branky v síti Švihova dočkal, když v 88.minutě těžil z chyby golmana a obrany hostů Jan Kul. Hosté měli ve II.poločase také dvě velké šance na gol, zakončení však bylo jejich nejvetší slabinou. Hrálo se slušně (bez karet), utkání rozhodoval František Petrželka z Nemilkova.

Sestava Mochtína :  Vl.Hromada, Ji.Dolejš, Tom. Dolejš, Pa.Staněk, Petr Švátora, Zd. Plánička, Tom. Babka, Jar. Cihlář, Vi.Špindler, J.Kul a Zb. Smolík, ve II.pol. pak nastoupili A.Hrudička, Pe. Sysel, Ji.Švátora, J.Voráč a St.Jarabica. Branky: CIHLÁŘ Jaroslav  - 2, SMOLÍK Zbyněk, DOLEJŠ Tomáš a KUL Jan  -  po 1

Výsledky 1.kola v Sušici : sk.A - Mochtín - Švihov 5:0, Sušice - Nýrsko 5:2, sk.B - Luby - Nepomuk 3:4, Hradešice - Strážov 0:0

TRENINKY  v tomto dalším týdnu budou v úterý 31.1. od 17,45 (sraz v 17   ,30) v Mochtíně, a pak ve čtvrtek 2.2. od 18,00 do 19,00 hod. (sraz v 17,45) v Klatovech, v tělocvičně Gymnázia (očekává se velký mráz a tak proto ta změna) !

Další zápas sušického turnaje odehrají naši muži opět v Sušici a to v neděli 5.2.2012 od 15,00 hod. s domácím mužstvem TJ Sušice. Pokyny k dopravě + nominaci včas zveřejníme.