V neděli 5.9. odpoledne vidělo na 100 diváků velkou fotbalovou bitvu v Mochtíně o mistrovské body v I.B třídě mužů. Přijely Svéradice, které měly zatím plný počet bodů a ambice své postavení si na čele tabulky upevnit. A svým výkonem to také na mochtínském pažitu potvrzovaly. Narazily však na houževnatý Mochtín, který měl i tentokráte potíže se sestavou, když chyběli hokejisté T.Babka a Zd. Plánička, Ji.Dolejš (v USA), Ji.Čeleda (hrál ve stejném čase za Strážov) i dlouhodobě zraněný L.Kašpar. Šanci tak dostali hráči z lavičky a "čapli" ji za správný konec. Hlavně bojovník J.Kul (na stř.start z Kolince) odvedl velký kus práce, stejně dobře si však vedli i všichni jeho spoluhráči, kteří se nakonec radovali (společně s fanoušky Mochtína) z cených tří bodů ! Soupeř byl totiž hodně kvalitní, hlavně jeho záložní řada a útočníci byli na výborné úrovni. Slabším článkem byla naštěstí obrana hostů a to nakonec rozhodlo o výsledku. První gol viděli diváci ve 40.minutě. Pokutový kop (faul na pronikajícího J.Kula) proměnil v gol kapitán Petr Švátora - Mochtín vedl 1:0. S velkou vervou nastoupili mochtínští fotbalisté i do druhého poločasu. Během sedmi minut si vypracovali tři slibné golovky, když tu největší měl V. Špindler ve 48.minutě. Dostal se k odraženému míči a ze 20 metrů jeho dělovku jen s námahou hostují obránce vytěsnil těsně mimo branku na rohový kop. Pak ještě přišla dělovka J.Voráče, se kterou si golman hostí Soukup poradil, ale v 52.minutě  již znovu kapituloval. To si kolem pravého beka hostí protáhl v úniku Dáda Dvořák a nevídanou střelou pod břevno zvýšil na 2:0 pro Mochtín ! Ani za tohoto stavu však nebylo vyhráno. Kvalitní tým hostů se vrhl do útočení, naše obrana i záloha byla pod tlakem, svými jistými zákroky navíc držel Mochtín nad vodou i golman Vlasta Hromada. Na druhé straně se stále vice a více otevírala dvířka pro naše hráče k brejkovým akcím a bylo jich opravdu dost i velké šance. Výborný golman Soukup však vše vyřešil ve svůj prospěch, stále držel naděje svého týmu na vyrovnání skore. Mochtínská obrana však závěrečný tlak soupeře přežila bez úhony, jednou mu k tomu dopomohla i tyč, kterou svéradický útočník nastřelil hlavou. V závěru zápasu naskočili do hry i naši dva mladíčci z dorostu - talentovaní, teprve 16 letí kluci Jiří Flodr a Aleš Hrudička, oba si pak mohli po skončení utkání užít zaslouženého potlesku a ovací  početného diváctva, které všem dalo najevo, že se jim jejich výkon a výsledek hodně zamlouval.

Rozhodoval Luboš Holeček z Hluboké, ŽK 3:1, 100 diváků. Sestava : Vl.Hromada, St. Jarabica, V.Špindler, O.Šup, P.Švátora, J.Voráč, J.Křivánek, J.Kul (86. A.Hrudička), R.Troch , Zd.Novák (70. Ji.Flodr), D.Dvořák, branky : Petr ŠVÁTORA (40.min. p.kop), Dalibor DVOŘÁK (52.min.)

POZOR  !    TRENINKY mužů budou v tomto následujícím týdnu v úterý a pátek (7. a 10.9.) od 18,00 hod. - začíná se již stmívat, dochvilnost nutná !

Další program mužů s malou změnou !

.. v sobotu 11. 9.2010  zápas OP mužů So Mochtín "B" - So Velký Bor již od 15,00 hod !!!!!!, v pozápase pak od 17,00 hod. následuje benefiční utkání starých gard So Mochtín na počest dlouholetého hráče Mochtína Václava KRBCE, který oslavil padesátku !

.. v neděli 12.9.2010 pak zajíždí naše "A" mužstvo So Mochtín k dalšímu zápasu I.B tř. do HRÁDKU u Sušice !  Začínat se tam bude v 17,00 hod.

Srdečně zveme na všechny tyto naše akce širokou sportovní veřejnost !!!