Cenné čtyři body uhráli naši muži Sokola Mochtín "A" i "B" o víkendu 22. a 23.5.2010. V sobotním důležitém utkání I.B třídy v Pačejově zachraňoval 1 mistrovský bod deset minut před koncem Jiří Čeleda z VPK. V neděli pak v místním derby rozhodl utkání Mochtín B - Vrhaveč krásnou brankou Jiří Dolejš starší v 63.minutě !

..I.B tř. mužů - 22.5. - So PAČEJOV - So MOCHTÍN  1 : 1 (1:0).  Úvodních dvacet minut patřilo domácím fotbalistům. Umožnil jim to laxní přístup některých našich hráčů (především v záloze) k tomuto důležitému utkání pro oba celky. Naštěstí z tlaku Pačejov vytěžil jen převahu a několik střel, které brankou neskončily. Pak se hra vyrovnala a bylo otázkou, kdo ve vyrovnaném průběhu vstřelí první branku. Povedlo se to domácím, kteří ve 37.minutě zahráli Hlaváčem velmi dobře VPK a nekrytý Mrázek dokázal přesnou hlavičkou otevřít skore. Po přestávce se Mochtín snažili o vyrovnání, byl aktivnější, ale do zakončení se naši hráči nedostávali. Až v 80.minutě přišel VPK, ze kterého přesnou střelou ze 25 m Jiří Čeleda srovnal na 1:1. V závěrečné desetiminutovce byl Mochtín stále lepší, zákrok na střídajícího L.Hořejšího volal po penaltě, ale rozhodčí Hnojský to viděl jinak. Remisa z Pačejova je cenná, ale stále nic neřeší, Mochtín potřebuje vyhrát a získat 3 body - tak snad příště doma se Švihovem !    Utkání rozhodoval před 120 diváky pan Hnojský z Chlumčan, ŽK 3:4, branky  :  Jiří ČELEDA - 1, sestava : Hromada Vl., Podráský Ji., Jarabica St., Dolejš Ji., Špindler V., Kašpar L., Novák Zd. (60.Hořejší L.), Babka T., Plánička Zd., Tykal M.(80.Šup O.), Čeleda Ji.,

.. OP mužů - 23.5. - So MOCHTÍN "B" - So VRHAVEČ  1 : 0 (0:0). V tradičním derby vyhráli po delší době naši fotbalisté. Bylo to vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Brankáři obou celků však drželi své mužstvo nad vodou. Až v 63.minutě přišel průnik našeho Karla Tománka až k brankové čáře soupeře, následovala jeho přesná nahrávka dozadu a .. přesná střela Jiřího Dolejše st., který "angličanem" pod břevno rozhodl zápas ! O zaslouženou výhru se postaralo celé mužstvo, nutné je však vyzdvihnout výborné výkony nestárnoucích hráčů Mochtína K.Tománka a P.Černého, kteří patřili k nejlepším na hřišti. Rozhodoval J.Blaheta z Klatov, ŽK 0:2, branka : Jiří DOLEJŠ st. (54 let - nejstarší hráč na hřišti !) - 1, sestava : Rajtmajer P., Křivánek J., Švátora Ji., Bejvl M., Staněk P., Kolárik L. (46.Nováček V.), Švátora P. (80. Potužník J.), Tománek K., Černý P., Dolejš Ji.st. (65.Bláha L.), Zoubek P. (60. Tomaka R.),

Znovu připomínám  opozdilcům (!) , že je nutné provést úhradu čl. a hráčských příspěvků za I.pololetí r.2010 !!!!  Peníze (350,- Kč) předejte obratem Ji. Podráskému a J. Kolárikovi !!!!

TRENINKY mužů pokračují v Mochtíně každé úterý a pátek od 18,00 hod. !