MuziA10V sobotu 7.11.2009 bylo v Mochtíně odehráno utkání předposledního kola I.B třídy mužů mezi Sokolem Mochtín a TJ Klatovy "B" s výsledkem 6:1. Hosté sice přijeli s pěti dorostenci v sestavě, ale i Mochtín dohrává podzimní část soutěže s mladíky, kteří nahrazují zraněné opory Mochtína. Výhrou si naši fotbalisté polepšili v tabulce, mají již 18 bodů, ale oslnivý výkon tentokráte nepředvedli. Soupeř z Klatov naopak tabulku uzavírá s pouhými 4 body a vypadá to, že je čeká další sestup o třídu níže.

I.B tř. mužů - MOCHTÍN - KLATOVY "B"  6 : 1 (2:0) . Podzimní mistrovská soutěž se pomalu blíží ke svému závěru. V předposledním kole naše mužstvo hostilo poslední Klatovy B a tak se čekalo, že si do tabulky připíše další mistrovské body. Soupeř podal snaživý, bojovný výkon, naši hráči měli územní převahu, ale trvalo jim dost dlouho než se střelecky prosadili. Úvodní gol zápasu viděli diváci až ve  33.minutě, kdy se z penalty (za faul na Tykala) s jistotou trefil Petr Švátora. Tlak Mochtína sílil, šancí na gol přibývalo, ale gol zaznamenal až minutu před přestávkou Jan Voráč, který přízemní střelou ze 25 m pokořil hostujícího golmana O.Kašpara - 2:0. Nemastný - neslaný výkon domácích hráčů potrestal v 50.minutě konaktním golem hostující dorostenec Jakub Lužný, který přízemní střelou z úhlu překvapil našeho golmana. Teprve pak si naši hráči uvědomili, že výhru jim soupeř bez boje nedaruje. Zlepšili svůj pohyb, důraz i kombinaci, začali si postupně vypracovávat řadu slibných golových šancí, které bohužel z větší části nedokázali proměnit. Až v 59.minutě se z levé strany prosadil Martin Tykal, stejný hráč pak v 64.minutě výstavním golem do šibenice klatovské branky zvyšoval již na 4:1 pro Mochtín. Hosté pak dohrávali utkání jen v deseti, když se zbytečně nechal vyloučit Dušan Popelka, většinou se bránili, ale dalším dvěma golům nezabránili. V 73.minutě hostující golman ještě golové šanci dokázal zabránit, ale na dorážku z těžkého úhlu střídajícího Mirka Břečky již byl krátký. Deset minut před koncem přišel únik J.Voráče po levé straně hřiště, který byl ve velkém vápně zastaven nedovoleně. Z nařízené penalty tak měl šanci se zapsat do střelecké listiny i náš golman Vlastík Hromada, kterého spoluhráči vyzvali k jejímu provedení. Kopnul ji s přehledem, uzavřel účet utkání na 6:1 pro Mochtín. Rozhodoval Roman Hnojský z Chlumčan, ŽK 1:3, ČK 0:1(D.Popelka), 50 diváků.

Sestava Mochtína : Hromada, Čeleda, Podráský, Švátora P., Špindler, Kašpar (Břečka), Hořejší, Černý (Matoušek), Dolejš T., Voráč, Tykal, branky : TYKAL Martin - 2, ŠVÁTORA Petr (z pok.kopu), VORÁČ Jan, BŘEČKA Miroslav, HROMADA Vlastimil (z pok.kopu)

Zítra v neděli 8.11.2009  přijďte povzbudit naše družstvo mužů "B" TJ Sokol Mochtín, které v posledním utkání podzimu 2009 hostí  d o m a  v Mochtíně tým TJ ŽIHOBCE .   Začíná se ve 14,00 hod.

POZOR  - TRENINKY mužů :    pokračují stále v úterý a čtvrtek od 17,30 hod. na hřišti s umělým povrchem a osvětlením v Mochtíně !   Rádi přivítáme i účast našich dorostenců !  Správná obuv na umělku je podmínkou  (ne kopačky s kolíky) !