MuziB09Poslední mistrovské utkání podzimu 2009 odehráli muži "B" Sokola Mochtín doma v neděli 8.11.2009 proti TJ Žihobce. Po dramatickém závěru nakonec naši fotbalisté vyhráli 2:1 a připsali si do tabulky okresního přeboru další cenné tři mistrovské body.Celkem jich nasbírali za mistrovský podzim 18 a to je pěkný úspěch. Blahopřejeme !

OP mužů - Sokol MOCHTÍN "B" - TJ ŽIHOBCE  2 : 1 (1:0). Kdo přišel na zápas o chviličku později, přišel o jeden gol. Ten již v 1.minutě zaznamenal náš dorostenec, teprve 16 letý Milan Matoušek, který se nebojácně v solovém průniku protáhl mezi stopery Žihobec a akci zakončil golem - 1:0. Pak se odehrávala vyrovnaná bitva, ve které měly šance oba týmy. U nás pak tu největší ve 20.minutě Lukáš Kolárik, ale hostující golman ho v čisté šanci vychytal. Na druhé straně i náš golman Robin Tomaka držel svůj tým svými jistými zákroky dlouho ve vedení. Přišla však 80.minuta. Sřídající J.Voráč zbytečně ztratil míč u levé lajny, hřiště, hosté šli do přečíslení a svoji brejkovou akci zakončili golem. Zkušený V.Staněk prošel lehce do vápna a z jeho přihrávky zakončoval žihobecký Jindřich Šimáček na 1:1. Konec se blížil, oba celky se ještě snažily aktivní hrou o udržení výsledku, či o vstřelení vítězné branky. Posledních pět minut však patřilo Mochtínu, který se nadechl k mohutnému závěrečnému náporu. Závary před žihobeckou brankou nic nepřinesly, až minutu před koncem dostal do běhu krásnou přihrávku další náš dorostenec Jan Voráč, utekl po levém křídle, zatáhl míč až k brankové čáře, ukázkově vrátil míč pod sebe a .... bylo to 2:1 ! Na vrácený míč si naběhl opět mladíček Milan Matoušek a v zakončení se nemýlil. Dal svoji druhou a navíc i vítěznou branku Mochtína. Rodost všech hráčů i příznivců byla veliká, největší pak měl Jan Voráč starší, který slavil svoje menší kulaté výročí a výsledek 2:1 předpovídal.    Zápas odřídila trojice rozhodčích Roman Bína, Michal Bureš a Josef Javorský,ŽK 1:3, 60 diváků.

Sestava Mochtína - Tomaka, Švátora Ji., Křivánek, Břečka, Sysel (Špindler), Černý, Dolejš Ji.st.(Zoubek), Bláha (Voráč), Kolárik L., Matoušek M., Nováček (Švátora P.),  branky : Milan MATOUŠEK  -  2.

POZOR  !      Treninky mužů a dorostenců pokračují společně v úterý a ve čtvrtek na umělce v Mochtíně od 17,30 hod. !!!  Vhodnou obuv s sebou !

P o s l e d n í   z á p a s  podzimu 2009 odehraje již jen naše "A" družstvo mužů TJ Sokol Mochtín a to v sobotu 14.11.2009 od 14,00 hod. v Dlouhé Vsi.   Na závěrečný zápas I.B třídy jedeme autobusem a proto zveme k účasti co nejvíce hráčů i fanoušků. Odjezd je z Klatov od Lídlu ve 12,15 hod., z Mochtína od zast. ČSAD ve 12,25 hodin. Nominace hráčů bude provedena po čtvrtečním treninku.