V neděli 11.10.2009 uhráli naši muži "B" Sokola Mochtín cenný bod do tabulky okresního přebrou. Soupeřem jim byl velice silný tým TJ Sušice B.

..OP mužů - So Mochtín "B" - TJ Sušice "B   2 : 2 (1:0).  Zápas začal ve svižném tempu, které vydrželo prakticky celých devadesát minut. Soupeř byl zdatný, svým výkonem se mu vyrovnávali i naši hráči, ale více golových šancí měli hosté. V zakončení však naštěstí nebyli přesní. Co šlo do branky vychytal Petr Rajtmajer, který v sobotu áčku chyběl, ale přišel pomoci kamarádům z béčka. Golový moment přišel ve 38.minutě. Na zpětnou přihrávku si naběhl Mirek Břečka a z 25 metrů dělovkou otevřel skore. Po přestávce hosté ještě více přidali, chtěli vyrovnat. Nastřelili břevno, kopali několik rohů. Po jednom z nich přišla chyba naší obrany, odražený míč poslal do sítě na 1:1 M.Šlais (mimo jiné je výborným hokejovým brankářem Sušice). A když po dalším rohovém kopu dělovkou ze 16 m rozvlnil síť M.Mráz, vedli hosté ze Sušice v 75.minutě již 2:1. V té době toho mělo plné zuby již několik našich hráčů, obrat se nečekal. Hosté kontrolovali hru, hráli stále aktivně dopředu, ale.... v 82.minutě pro ně přišel šok. Sušická obrana se nedohodla při jednom centru do vápna, k odraženému míči se dostal náš sřídající golman (tentokráte v roli útočníka) Robin Tomaka a nekompromisně zavěsil ! Vyrovnal na 2:2, zachránil pro Mochtín cenný mistrovský bod!  Rozhodoval J.Blaheta z Klatov, ŽK 1:1, 50 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Křivánek, Švátora Ji., Špindler, Zoubek, Nováček, Černý (Švátora P.), Dolejš Ji.st., Holiš (Matoušek M.), Bláha, Břečka (Tomaka), branky : BŘEČKA Miroslav, TOMAKA Robin - po 1.