Velmi důležité vítězství žáků.

Po nejhorším výkonu podzimu vyhrál Mochtín velmi důležité utkání základní části OP.Právě se Strážovem potřebovali Mochtínští vyhrát rozdílem pěti branek,protože první utkání ve Strážově prohráli 2:7.I přesto,že jsem před zápasem nabádal hráče,aby se především snažili hrát  fotbal a nemysleli na výsledek,na hřišti se odehrával pravý opak.Přestože již v sedmé minutě skóroval po idividuální akci Zbyněk Smolík,kluci se dlouho nedokázali  prosadit v osobních soubojích,vázla komunikace a kombinace  téměř žádná..Místo aby vstřelená branka hráče nakopla k lepšímu výkonu, spíše je ukolébala a mysleli si,že to tam asi bude padat samo.Po změně stran a důrazné domluvě v šatně se domácím nakonec podařilo hru zlepšit a vstřelit i potřebné góly.Škoda jen dalších nevyužitých šancí.Na druhou stranu je třeba přiznat,že hosty podržel jejich až nezvykle vytáhlý (cca 190 cm)brankář který se k naší smůle oproti zápasu ve Strážově výrazně zlepšil .I když předvedená hra nebyla zrovna podle mých představ musím pochválit obranou čtveřici a brankáře Mirka Zajíce, který se do branky postavil v letošní sezoně  poprvé a hned vychytal nulu.K té mu  výrazně pomohla stoperská dvojice Jakub Rubáš,Jaromír Kozák.

I když dnes nedostali naši mladíci mnoho prostoru svými výkony určitě nezklamali.Opět musím pochválit Viliama Pretzelmayera,který svými kličkami uháčkoval hostující obranu a nahrál na druhý gól Mochtína.“Zároveň přece jen musím  vyzdvihnout fakt,že to vítězství nás výrazně posunulo k postupu do finálové skupiny.Toho si možná kluci byli až příliš vědomi a to jim svazovalo nohy.K úplné jistotě postupu nám stačí ve zbývajících dvou utkáních jednou vyhrát.Tím pádem máme (na rozdíl od naší reprezentace) svůj osud zcela ve svých rukou.Jen je třeba  v příštím zápase nepodcenit Luby,které se (alespoň podle výsledků) zlepšují zápas od zápasu.

Branky : 7,47,68-Smolík Zbyněk,32-Voldán Filip,60-Hadáček Jakub. Rozhodčí : Blaheta Josef
Diváků : 30. ŽK: 0 : 1.

Sestava:Zajíc-Žiak,Kozák,Rubáš,Bočkay-Smolík,Malenka,Voldán,Hadáček-Bejvl,Peleška Jiří

Střídali:  Pretzelmayer Jaroslav,Pretzelmayer Viliam,Řeřicha,Peleška Petr,Lorenc,Nebeský