Sobota 10.října 2009 přinesla mochtínským fotbalistů cenné mistrovské body. Doma na svém hřišti vyhrála mladší i starší přípravka So Mochtín nad FK Horažďovice a to je velmi pěkný úspěch. Mladšíci So Mochtín vyhráli 2:0 po golech R.Mužíka a M.Kapusty, staršíci So Mochtín pak potvrdili roli favorita sk.B a vyhráli 1:0 golem Radka Mužíka.

-I.B tř. mužů - Sokol Žinkovy - So Mochtín  1 : 1 (0:1).  Po nečekané prohře doma s TJ Žichovice v minulém kole se chtěli mochtínští hráči svým fanouškům i vedení FO na hřišti v Žinkovech revanžovat dobrým výkonem, který by přinesl navíc i nějaký ten bod. K utkání však "A" mužstvo muselo, z důvodu velké marodky, odjet v kombinované sestavě. Navíc, domácí tým nemá bodů nazbyt a tak začal ve svižném tempu. Plných dvacet minut se Mochtín převážně bránil náporu žinkovských fotbalistů, kteří hráli jednoduchý a účelný fotbal s rychlým přechodem do útoku. Golově se domácí naštěstí neprosadili, naši fotbalisté pak postupně vyrovnali hru a ve 35.minutě šli do vedení. Po rohovém kopu přesnou hlavičkou otevřel skore Tomáš Holiš, který patřil v našem týmu k nejlepším ofenzivním hráčům. Po přestávce začali domácí hráči opět náporem, ze kterého vytěžili nastřelelné břevno. Do velké šance se pak ještě dostal v 65.minutě domácí kanonýr Brožík, ale jeho střelu zblízka bravurně zlikvidoval náš golman Vlastík Hromada. Do pěkných úniků se dostávali na druhé straně také naši hráči, především pak T.Holiš a L.Kašpar byli pro domácí největší hrozbou. Pak ale přišla smolná 70.minuta pro Mochtín. Nejlepší náš bek v tomto utkání Jiří Dolejš zahrál smolně rukou v pokutovém území a z nařízené penalty Žinkovy vyrovnaly. V závěrečné dvacetiminutovce k žádné změně nedošlo, soupeři se rozešli smírnou remisou 1:1, která byla nakonec spravedlivým vyjádřenim sil na hřišti. Rozhodoval Jiří Škarda, ŽK 1:1, 100 diváků. Sestava Mochtína : Hromada, Dolejš Ji., Jarabica, Čeleda, Švátora P., Troch, Hořejší, Podráský, Kašpar, Novák (Lapáček), Holiš - připraven byl ještě V.Nováček, branka : HOLIŠ Tomáš  - 1.