V sobotu 27.6.2009 se naši fotbalisté - muži zúčastnili turnaje v Konstantinovo Lázních - memoriálu Josefa Kašpara. S předstihem plánovaná akce měla být pro naše fotbalisty sportovním rozloučením se s uplynulou sezonou 2008/2009. Nakonec ale z toho byl tak trochu horor, protože se do poslední chvíle scháněli hráči, aby vůbec tým k turnaji odjel. Ve stejný den zakončili sezonu i naši žáci o pouti v Janovicích  a starší přípravka na turnaji ve Skelné Huti. Naši žáci prohráli v pouťovém, přátelském zápase v Janovicích 3:7 (za domácí ale nastoupili i dorostenci), st. přípravka So Mochtín pak na silně obsazeném mezinárodním turnaji ve Skelné Huti obsadila pěkné 5.místo, když vítězství si vybojoval ligový tým dívek Viktorie Plzeň, 2.bylo Nýrsko, 3.Lam I. (SRN), 4. Praha Libuš, 5. Mochtín, atd. Startovalo zde 9 týmů, nepřijely Klatovy (!).

Do K. Lázní odjel Mochtín jen s deseti hráči ve složení: Ji. Podráský, P.Švátora, J.Křivánek, M.Břečka, T.Babka, L.Kašpar, P.Kubala, P.Sysel, Zd. Plánička a Ji. Čeleda, do branky musel naskočit domácí půjčený golman Lázeňák.

V dopolením zápase, ve kterém šlo o postup do odpoledního finále, Mochtín zklamal. Prohrál s Chodovou Planou 2:5, když soupeř náš tým předčil v bojovnosti, nasazení a důrazu. Navíc se mu dařilo i střelecky, což se nedalo vůbec říci o Mochtínu. Goly Mochtína střílel M.Břečka a T.Babka.  Odpoledne čekal Mochtín boj již jen o 3.-4.místo.

Zápas o 3.místo již Mochtín zvládl bez problémů, soupeř byl ale podstatně slabší. Mochtín - Kokašovice 3:0, branky L. Kašpar 2, J.Křivánek 1. Soupeř se jen bránil a jen střeleckou nemohoucností našich hráčů neskončil zápas dvoucifernou výhrou. Především Mirek Břečka předvedl plejádu neproměněných šancí, ale podobně na tom byla i řada jeho spoluhráčů.

Memoriál měl tuto konečnou podobu : 1. Chodová Planá, 2. Konstantinovy Lázně (kombinované), 3. TJ Sokol Mochtín, 4. Kokašovice.  Nejlepším hráčem byl vyhlášen Mareš (kmenový hráč rezervy SK Slávia Praha), který hrál za vítěznou Chodovou Planou.

Po skončení turnaje následovala až do časných raních hodin tradiční rockotéka, které se zúčastnila většina hráčů zúčastněných týmů, včetně Sokola Mochtín.  Domů se pak naši borci vrátili v neděli kolem poledne.

DOKOPNÁ  mužů SOKOLA MOCHTÍN

je připravena na sobotu 4.7.2009 !    S r a z  všech je v 10,00 hodin na hřišti v Mochtíně. Po fotbálku (vezměte obuv na umělku i na trávník !) bude následovat oběd , který připravuje šefkuchař a kapitán "A" týmu Luboš Kašpar, pak posezení.   Přijďte všichni  !!!

Kdo ještě nesplnil svou povinnost (úhradu čl.příspěvků 2009), má v sobotu 4.7. ještě šanci to napravit !!!