V sobotu 4.7.2009 se v Plzni konal losovací aktiv, který rozhodl o rozlosování nového soutěžního ročníku 2009/20010 krajských soutěží. Za So Mochtín se ho tam zúčastnil K. Šot, který přinesl mochtínským fotbalistům na dokopnou (proběhla také 4.7. na hř. a ve Fotbalce v Mochtíně) první, čerstvé informace.

Nová I.B tř. mužů, sk.B , ve které hraje i Mochtín, doznala řady změn. Novými týmy zde jsou Žichovice (sestup z I.A), Žinkovy (postup z OP), Klatovy "B" (sestup z I.A), Blovice (sestup z I.A), Měčín (postup z OP).  Takže ... kvalita zde bude v novém ročníku veliká.

TJ Sokol Mochtín získal č.6, které mu hned na úvod přidělilo nebezpečné Svéradice ! Mělo se začínat v sobotu 22.8. doma, ale na žádost soupeře se 1. utkání  bude hrát v obráceném pořadí  ve Svéradicích v neděli 23.8.2009 od 16,00 hod.  Soupeři jsme vyhověli, protože se zde koná tradiční Bartolomějská pouť.

V dalším - 2.kole jede Mochtín do Přeštic (Ne 30.8), doma se Mochtín představí ve 3.kole v sobotu 5.9.09 proti Blovicím - atd.  Vše hráči i fanoušci dostanou včas na vědomí písemnou formou (ale i na našem webu).

Losovací aktiv pro okresní soutěže proběhne ve čtvrtek 9.7.2009 v Klatovech, ale již dnes víme, že naše "B" dr. So Mochtín zahájí 1.mistrovským zápasem o týden dříve než-li I.B tř. a to v neděli 16.8.2009 od 14,00 hod. v Chanovicích s místní rezervou, která postoupila do OP ze III.třídy.

V okresních soutěžích nového ročníku 2009/10 bude mít Mochtín rekordních   p ě t   mužstev, protože kromě ml. přípravky, st. přípravky, žáků a mužů "B", zde bude nově startovat i mochtínský dorost, který se po roční pauze vrací do mistrovských soutěží ! Pro fotbalový odd. TJ Sokol Mochtín to bude náročná sezona a tak věříme, ža za vzorného přístupu všech hráčů (všech družstev), za podpory rodičů a rodin, sponzorů, fanoušků a obětavého přístupu všech funkcionářů a trenérů jednotlivých mužstev -  vše dobře zvládneme !

PLÁNOVANÁ DOKOPNÁ mužů   proběhla velice zdařile v sobotu 4.7.2009 v Mochtíně, ale čekala se větší účast ! Kdo se zúčastnil - nelitoval. Hrál se fotbálek, pak přišly ve "Fotbalce"  na řadu speciality šefkuchaře  a našeho kapitána Luboše Kašpara, které byly opravdu výborné. S přípravou mu také pomáhal Péťa Kubala a maminka Luboše.  Dodatečně ještě moc děkujeme - bylo to výborné !!!

H r á č i  , kteří se dokopné zúčastnili se dohodli , že začátek úvodního treninku letní přípravy bude v sobotu 18.7.2009  od  17,30 hodin.  Počítejte všichni s ním - účast velice nutná. Kdo nebude moci, obratem nahlásí K.Šotovi (376 315974, 605 357370) tuto skutečost a nahlásí zároveň další svoji účast, či neúčast z důvodu popř. plánované dovolené. Další treninky budou sděleny, již v sobotu 25.7. hraje "A" tým svoji první herní přípravu s Nýrskem ( v Janovicích, připravené jsou další přípravné zápasy !