Vzhledem k umístění v OP lze hodnotit uplynulou sezonu jako úspěšnou.Najdou se však i negativa.

Nejprve tedy k úspěchům.Po odchodu 6. hráčů ročníku nar. 1993 a 3 hráčů roč.1994 jsem byl na podzim mírným pesimistou.Je sice pravda,že se nám podařilo přivést 3.hráče z Neznašov a 2. z Klatov,ale jednalo se spíše o mladší ročníky.Proto jsem za úspěch považoval již postup do finálové skupiny.Ještě chci jen podotknout,že naše zákl. skupina(vzhledem k pozdějším výsledkům patřila mezi nejsilnější.

Během podzimu a zimy nás opustili 4. hráči.Jmenovitě Kučera-dlouhodobé zdravotní problémy,Tengler-začal hrát florbal,Hájek-údajně nedostatek času a Frána-bez vysvětlení.Po těchto odchodech to s vyhlídkami na umístění nevypadalo příliš růžově.V tomto ohledu mne kluci příjemně překvapili a musím jim za dosažené výsledky poděkovat.Škoda jen zápasů s Plánicí,kdy v obou případech byli naši fotbalisté lepší,pouze chybělo kousek fotbalového štěstíčka.

S čím však nemohu být spokojen je docházka na treninky a někdy i na zápasy.Nejvíce zarážející je ,že  jsme byli nuceni odehrát s pouze jedenácti hráči i některé domácí zápasy.

Pro ilustraci uvádím docházku na jaře v procentech:Bejvl-54%(čtvrtek sportovky ve škole),Bočkay-35%,Hadáček- 30%,Kuželík- 100%,Malenka-23%,Peleška-41%,Potužník-47%(jezdil na treninky do Nýrska),Rubáš-35%,Smolík-88%(reprezentace OFS),Vítovec-5%!,Voldán-5%(to znamená pouze jeden trenink na jaře),Zajíc-54% Žiak Jan-82%,Musílek-35%(hokejové treninky)Žiak Milan-30%.

Když už jsem u těch statistik tak na  jaře byli nejlepšími střelci Mochtína 1.Zbyněk Smolík s 15.góly,2.Jakub Bejvl s 7.brankami-oba ročník 1996, což je velký příslib do budoucna.Dalším pozitivem je zapojení se nejmladšího ročníku do kolektivu.Nejvíce je třeba vyzdvihnout výkony Honzy Žiaka,který právem patřil po celé jaro do základní sestavy,Je vidět,že poctivý trénink přináší své úspěchy.

Do příští sezony,která nebude jednoduchá bych si přál hlavně ,aby se klukům vyhnula zranění a aby  měli především radost ze hry.