V sobotu 06.04.2024 nastoupilo naše áčko na domácí půdě proti polednímu týmu tabulky ze Svéradic s jasným úkolem odčinit porážku a zejména velmi špatný výkon z minulého kola v Losiné. O výsledku utkání rozhodli naši hráči aktivním výkonem a vysokou produktovou v proměňování šancí ihned v úvodu utkání, když v 18. minutě vedli 3:0 a o poločase pak již 5:0. Ve druhém poločase sice tempo hry výrazně opadlo, nicméně náš tým si dokráčel k přesvědčivé a zcela zasloužené výhře 6:0.

TJ Sokol Mochtín – FK Svéradice 6:0 (5:0)

Taktický plán aktivním výkonem co nejdříve vstřelit nějakou branku a rozhodnout tak o vývoji utkání proti houževnatému a bojovnému soupeři vyšel našemu týmu na jedničku. Již ve 2. minutě došlo po rychlé akci po pravé straně k přečíslení hostující obrany, Honza Žiak předložil před zcela odkrytou branku míč Jardovi Pretzlmayerovi a pro toho již nebyl problém otevřít skóre utkání. Oba hráči si následně v 16. minutě role otočili, Jarda Pretzlmayer vyslal do úniku Honzu Žiaka a ten bez problémů navýšil na 2:0. Ideální dvacetiminutovku v podání našeho celku pak završila 19. minuta a další rychlá a pohledná útočná akce, Honza Žiak utekl po pravé straně, přenesl balón na levou stanu na Tomáše Velka, který následně do vyložené šance přihrál Márovi Kutkovi a ten z první prostřelil potřetí hostujícího brankáře. Na 4:0 nula navýšil následně svou druhou brankou v zápase ve 28. minutě Jarda Pretzlamyer a pověstného „bůra“ si hostující hráči sami nadělili vlastencem ve 35. minutě, když si do sítě srazili centr z levé strany.

Druhá půle bohužel již tak atraktivní fotbal nepřinesla. Naši hráči se uspokojili průběžným výsledkem utkání, přizpůsobili se pomalejší hře soupeře a z toho pramenila jak následná ztráta koncentrace a chyby v obranné fázi, tak špatné řešení situací a zakončení na útočné polovině. Jedinou branku druhého poločasu zaznamenal a svůj hattrick po přihrávce Honzy Žiaka dovršil v 60. minutě Jarda Pretzlmayer. Obrovskou šanci spálil náš mladík Pavel Kovařík, když ve vyložené pozici před zcela odkrytou brankou trefil jen tyč hostující branky. Krásný fotbalový moment ukázal Jirka Čeleda, který vyslal tvrdou střelu z 35. metrů do šibenice hostující braky, kterou ale neméně hezkým zákrokem dokázal hostující brankář vytěsnit. Ve druhém poločase nabídli naši hráči vinou chyb v obranné fázi také hostům několik příležitostí ke korekci stavu, ti  však naštěstí své dvě největší a vyložené šance poslali mimo tři tyče, a tak se náš brankář Vlasta Hromada po několikaleté obnovené premiéře v dresu našeho celku mohl radovat z vychytané nuly.

Sestava Mochtína: Hromada Vlastimil, Höfler David (56. Smolík Radek) Čeleda Jiří, Blažek Petr (81. Horský Michal),  Lysek Jakub, Žiak Jan, Gajdušek David (56. Kovařík Pavel), Bejvl Jakub, Kutka Marek, Velek Tomáš (46. Sedláček Ondřej, 89. Smolík Zbyněk), Pretzlmayer Jaroslav

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí naše áčko v neděli 14.04.2024 od 16:30 na půdě Chanovic.