Letos již podruhé odehrálo naše áčko mistrovský zápas I.A třídy v Sušici s místní TJ. V červnu domácí dokázali zvítězit 4:3 (i kyž Mochtín vedl již 2:0 !), tentokráte o místní pouti 1.9.2019 vedl Mochtín v Sušici též (1:0), ale domácí dokázali opět vývoj otočit - těšili se z výhry 3:2 !

I.A třída mužů - 1.9.2019 - TJ Sušice - TJ Sokol Mochtín 3 : 2 (1:1).
  V brance Mochtína musel nastoupit za naše golmany, kteří zrovna nemohli, universál Petr Švátora (a nutno dodat, že nic nepokazil), do hry navíc museli nastoupit i někteří  nedolečení hráči a to byl větší problém. Náš tým ale začal utkání velmi dobře, od 8.minuty vedl 0:1 brankou Jakuba Bejvla, který se po rohovém kopu prosazuje přesnou hlavičkou. Sušice je zaskočena, Mochtín má hru pod kontrolou, ale ... těsně před poločasovou přestávkou přichází průnik domácího útočníka Vašáka  naší obranou a jeho přesné zakončení k tyči - je srovnáno na 1:1. A vstup do II.poločasu našemu týmu také nevyšel. Zbytečné ztráty míčů našich hráčů na vlastní polovině trestají domácí fotbalisté opět golově. A opět je u zakončení rychlonohý Vašák. V 55. min. se z ofsajdové pozice (neodmávané AR) dostává lehce přes naše obránce a posílá Sušici přízemní střelou do vedení 2:1, v 61. min. svým hatrikem, kdy obešel nejen našeho obránce, ale i golmana a zavěsil, zvyšuje již na 3:1 pro domácí ! Při obranném zákroku se navíc zranil náš P.Staněk, střídá ho O.Šup, těsně před golem navíc střídá Ji. Čeleda M. Kapustu. V 69.min. se dostávají k nebezpečnému zakončení opět domácí, ale "Blek" střelu k tyči vytahuje na rohový kop. Posledních dvacet minut ale patří jasně Mochtínu, který se snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Do hry musí naskočit i nedolečený T.Velek, který střídá též poraněného  T.Vichra a je to právě Tomáš Velek, který měl již v 75.minutě kontaktní gol na své kopačce. Jeho šikovný lob přes domácího golman však v síti nekončí, ale jen na břevně  - škoda ! Na 3:2 snižuje až v 85. min. náš Jakub Bejvl, stále žije naděje alespoň na remisu, kterou by si naše mužstvo zasloužilo. Bohužel, v závěrečném tlaku se již žádný náš hráč golově neprosadil, domácí si těsnou výhru pohlídali. Rozhodčí Zdeněk Štěpán
, AR Zuzana Špindlerová, Pavel Marek, DS Jiří Petržílka, ŽK 1:1, 100 diváků. Sestava Mochtína : Švátora Petr, Bejvl Jakub, Gajdušek David, Staněk Pavel (63. Šup Ondřej), Dolejš Jiří, Žiak Jan, Vichr Tomáš (74. Velek Tomáš),  Kapusta Matěj (59. Čeleda Jiří), Smolík Zbyněk, Osvald Jaromír, Šafránek Jan, branky : BEJVL Jakub - 2

TRENINKY mužů budou v tomto týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod.

TRENINKY přípravky a Školičky sportu
budou v pondělí a ve čtvrtek od 17,30 hod.

PŘÍŠTÍ zápasový program našich mužstev
:

SOBOTA 7.9.2019
.. od 10,00 hod. v Mochtíně - TURNAJ ml. přípravek za účasti družstev : So Mochtín, Start Luby B, Sokol Kolinec, FK Dukla Janovice a SK Bolešiny

. od 17,00 hod. v Kašperských Horách - OP mužů TJ Kašperské Hory - Sokol Mochtín B, společný odj. auty z Mochtína v 15,10 hod.