Mochtínské áčko mužů mohlo v Černicích jen překvapit a málem se mu to povedlo. Domácí Černice jsou v tabulce I.A třídy na 3.místě, byly jasnými favority utkání, navíc posílily svůj tým o dalšího zkušeného hráče, bývalého ligistu Petra Vlčka. Ten hrál stopera a hlavně jeho zásluhou uhájila domácí obrana, při závěrečném tlaku Mochtína, těsnou výhru 4:3. Hlavním strůjcem těsného a šťastného vítězství domácích však byl (tak jako na podzim  2013 v Mochtíně) zkušený černický kanonýr Stoilov. Ten jeden ukázkový gol dal, na dalších se podílel. Nakonec rozhodl především v 57.min. jeho přifilmovaný pád v trestném území Mochtína, za který se kopala penalta a ta stanovila konečný výsledek 4:3 !

So 29.3.2014 - I.A třída mužů Sokol Černice - Sokol Mochtín  4 : 3 (3:1). Favoritem utkání byli domácí, Mochtín mohl jen překvapit. Nevyužil však naskytnuté šance a nakonec odjel bez bodů. Škoda, k zisku minimálně 1 bodu byla velká příležitost. Domácí začali aktivněji, nebezpeční byli hlavně při rozehrávaných volných přímých kopech a rohových kopech.  První velkou šanci utkání si ale vypracoval Mochtín v 19.minutě, kdy průbojného Tomáše Babku zastavil faulem při nájezdu na domácího golmana obránce Nádraský. Za svůj přestupek byl domácí hráč vyloučen, navíc se kopala penalta. Tu ale náš kapitán Jiří Dolejš dobře nekopnul, domácí golman Daněk mu ji vystihnul a chytil ! Na druhé straně kanonýr Stoilov ve 25.min. v pádu přesně zakončoval k tyči, ale náš golman Petr Rajtmajer bravurně vyrazil míč na roh. Ve 32.min. se ale domácí dočkali.  Opět po rozehraném VPK (domácí jich kopali po zybtečných faulech našich hráčů nespočet, náš tým naopak minimum) se k zakončení dostal Forman. Jeho první střelu náš golman stačil vyrazit, ale na dorážku již nestačil - 1:0.  Mochtín se znovu zvednul, chtěl využít početní převahy a to se mu povedlo. Již ve 35.min. zahrál domácí obránce rukou ve vlastním vápně, Mochtín kopal další penaltu. Tentokráte se k ní postavil Jar. Cihlář a nemýlil se - 1:1. Jenže domácím stačilo pouhých pětř minut na to, aby znovu vedli. Nebyli lepší, ale šťastnější. Rychlým a jednoduchým způsobem našli přihrávkou kanonýra Stoilova, který ukázkovou střelou ze 16 m z otočky přesně k tyči poslal  svůj tým do vedení 2:1. To běžela 40.minuta a během dalších dvou minut stačili domácí svoje vedení ještě navýšit ! Opět to bylo po VPK, hlavičkový souboj těsně před naší brankou vyhrál domácí Nový, zblíska hlavou zakončil na 3:1.       Po přestávce se naštěstí náš tým rozehrál ke zlepšenému výkonu, který mu málem přinesl cenný bod. Již ve 48. min. se protáhl do vápna Zbyněk Smolík a zlevé strany křižmou střelou pod břevno snížil na 3:2. Uběhly pouhé dvě minuty a byl to opět náš Zb. Smolík, který se dostal ke špatně odkopnutému míči brankářem Černic a pohotově ho poslal do sítě - srovnal na 3:3 ! Pro domácí to byl šok, pro Mochtín velká šance na obrat v utkání. Ten se ale nekonal. Zmařila ho přísně nařízená penalta v 57.minutě, kterou jinak přesný hlavní rozhodčí Mir.Kohout nařídil  proti Mochtínu za jasně přifilmovaný pád domácího zkušeného Stoilova. Domácí ji proměnili, vedli 4:3 a těsnou výhru uhájili. Mochtín měl sice územní převahu i tlak, vyrovnání se však nedočkal. Nejblíže k němu měl náš kapitán Jiří Dolejš v 80.min., kdy domácí golman odkopával ve skluzu míč až z hranice šestnáctky. Jiří se k odkopnutému míči dostal jako první, ale jeho pohotová střela z dálky jen těsně minula domácí branku. Škoda, bylo to "o chlup", Mochtín by si vyrovnání a minimálně 1 bod za svůj výkon zasloužil. Hrálo se bojovně, ale slušně, škoda jen, že Mochtín dohrával od 29.min. bez Viktora Špindlera, který musel ze hry odstoupit pro zraněné koleno. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Dolejš T., Cihlář,  Špindler (29. Schejbal, 82. M.Žiak), Švátora P., Šťastný (60. Gajdušek), Flodr, Babka, Dolejš Ji., Smolík, branky : SMOLÍK Zbyněk 2, CIHLÁŘ Jaroslav - 1 z pok.kopu

Rozhodoval Miroslav Kohout z Dobřan, asistovali mu Stanislav Sladký a Václav Duda, delegátem svazu byl Miroslav Mrázek, ŽK 1:0, ČK 1:0 (Nádraský), přihlíželo přes 150 diváků.

Další sobotní výsledky I.A třídy : Svéradice - Nýrsko 2:4, Spálené Poříčí - Chlumčany 1:0, Zruč - Žihle 3:1, Město Touškov Senco Doubravka "B" 1:8, Nýřany - Rozvadov 1:2

Zítra, v neděli 30.3.2014 přijďte fandit našim fotbalistům do Mochtína ! Od 10,00 hod. hraje dorost So Mochtín s Ch. Chanovice, od 15,00 hod. pak muži "B" So Mochtín s TJ Bezděkov.