floorball08
V pěkné sportovní hale v Nezvěsticích proběhlo v sobotu 1.listopadu 2008 krajské finále v malém florbale žactva odborů Sport pro všechny Plzeňského kraje. Pořadatelská KASPV Plzeň, v čele s ředitelem soutěže Zdeňkem Vodňanským připravila zdařilý turnaj, který potvrdil, že tento nový, mladý sport, se i v odborech SPV začíná hrát na velmi dobré úrovni. Své kvality zde potvrdili mladí florbalisté TJ Sokol Mochtín, kteří vyhráli všechny své zápasy a obhájili loňský přebornický titul. Kromě Mochtínských žáků zde reprezentovali okres Klatovy i florbalisté odboru SPV TJ Sokol Plánice. Těm se ale již tolik nedařilo. Ve skupině „B“ své zápasy pláničtí kluci prohráli, vyšlo jim to až v utkání o konečné 5.-6.místo,kdy porazili Tlučnou přesvědčivě 4:1. Mochtín ve sk.A porazil nejdříve Union Plzeň 4:1, pak 5:0 Tlučnou a Slovan Janov dokonce 10:0. V závěrečném finále, které přineslo kvalitní sport a vyrovnaný průběh nakonec Mochtín porazil Starý Plzenec 2:0 a získal nejen přebornický titul, ale také pěkný pohár a hráči zlaté medaile. V zápase o 3.místo pak Union Plzeň porazil Stupno 4:1. Ocenění získali i nejlepší střelci turnaje. Z mochtínských byl s 6 goly mezi třemi střelci také Petr Vítovec, s 8 goly tuto soutěž vyhrál Vitaliy Chasin. Pod vedením Karla Šota hráli mochtínští žáci florbalisté v této sestavě: Tomáš Musílek, Vitaliy Chasin, Tomáš Kuželík, Petr Vítovec, Pavel Rajal a Lukáš Malenka. Konečné pořadí KF : 1. TJ Sokol Mochtín, 2. ASPV Starý Plzenec, 3. TJ Union Plzeň, 4. SSK Stupno, 5.TJ Sokol Plánice, 6. TJ Tlučná, 7. Slovan Janov.


FOTOGRAFIE Z TURNAJE