nohejbal08V sobotu 5.7.2008 proběhl ve sportovním areálu v Mochtíně další ročník Mochtínského sportování. Připravil ho odbor SPV TJ Sokol Mochtín a jeho hlavní náplní nebyl jen nohejbalový turnaj trojic, ale i řada dalších soutěží, převážně netradičních.

Ti nejmenší účastníci, převážně děti, absolvovaly sérii zábavných soutěží se zaměřením na zručnost a obratnost. Na závěr si děvčata a kluci za své výkony odnášeli domů drobné ceny a pamětní diplom.

Nohejbalový turnaj  trojic byl rozehrán ve třech skupinách systémem každý s každým. O postup do závěrečné finalové trojice usilovalo 12 přihlášených týmů. Mezi nimi sice chyběly Krávy na kopci (vítězové posledních třech ročníků), ale nahradil je dokonale tým Bejci na kopci, složený z mochtínských fotbalistů Josef Křivánek, Jaroslav Pavlík a Petr Bláha.Tato trojice nakonec celý turnaj zaslouženě vyhrála. Během turnaje neztratila ani set, získala cenu, pohár a na rok do držení i putovní pohár TJ Sokol Mochtín. Druhou příčku vybojovali Klímovci ze Sušice. Tento rodinný tým  (otec Vladimír Klíma se syny Vladimírem a Václavem) reprezentoval na hrách v Mochtíně odbor SPV TJ Sušice a vedl si zde velmi zdatně. Z "C" skupiny postoupil do finále těsnou výhrou nad silnou AC Lhůta, v samotném finále prohráli Klímovci jen s vítěznými Bejky na kopci 0:2. Konečné 3.místo v turnaji obsadili "Zhýralci" z Předslavi. Tato trojice mladých hráčů ve složení Tomáš Valečka, Lukáš Blahůt a Michal Kanta, postoupila do finále ze skupiny "B" s osmi body. Tam ale na své soupeře nestačila, přesto 3.místo je jejím pěkným úspěchem. Konečné pořadí nohejbalu je následující : 1.Bejci na kopci, 2. Klímovci, 3.Zhýralci, 4. Koryťáci, 5. Zlaté nohy Křeče, 6. AC Lhůta, 7. SK Hamry, 8.Máš-nemam, 9. Srbice, 10. Božkov, 11. Zelená jabka, 12. Vítr z hor

Prestižní soutěž ve střelbě pokutových kopů měla hodně účastníků, ale jen jednoho vítěze. Stal se jím odchovanec mochtínského fotbalu Jaroslav CIHLÁŘ. Ten jako jediný zachoval klid a rozvahu, proměnil sedm pokutových kopů zasebou a vyhrál.

Hod medicimbalem patřil i tentokráte k vyvrcholení netradičních soutěží v Mochtíně. I letos měla tato disciplina ohlas mezi účastníky, nejlépe ji opět zvládli opravdoví vazouni. Vítězem se stal Miroslav LIŠKA z Mochtína, který svým druhým pokusem hodil 17,70 m, vytvořil nový rekord a obhájil tím i loňské prvenství. Hodně ho potrápil udělaný chlapík z Hamrů Petr Šneberger, který výkonem 17,30 m obsadil 2.místo, 3. skončil Stanislav Lorenc ze Srbic, kterému na bronzovou příčku stačil výkon 14,54 metru. Další pořadí : 4. Vladimír Šprinz (Hamry) - 13,37 m, 5. Petr Kubala (Nýrsko) - 13,35 m, 6. Jan Mundl (Mochtín) - 13,22 m, 7. Vladimír Klíma ml. (Sušice) - 13,13 m, 8. Michal Šneberger (Hamry) - 12,67 m, 9. Josef Beran (Mochtín) - 12,65 m, 10. Milan Jarolín (Mochtín) - 12,18 m, atd.

    Na závěr povedené akce Sportuj s námi v Mochtíně 2008 nechybělo tradiční vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších týmů i jednotlivců s přáním, aby i za rok, při dalším ročníku, vyšlo tak pěkné počasí jako letos a přijel si zasportovat opět hojný počet účastníků.

FOTOGRAFIE Z AKCE SPORTUJ S NÁMI - MOCHTÍN 2008