V sobotu 12.října 2013 si silně omlazený "B" tým mužů Sokola Mochtín nečekaně hladce poradil doma s TJ Žihobce. Vedl již 5:0, nakonec vyhrál 5:3, stále drží první příčku tabulky !

Již v pátek si předehráli svůj mistrák OP naši ml. žáci a to doma se Sokolem Pačejov. Hosté z Pačejova vyhráli 3:1, za Mochtín skoroval Martin Kapusta.

.. III.třída mužů - Sokol Mochtín "B" - TJ Žihobce  5 : 3 (2:0). K tomuto utkání neměl trenér Jar. Pavlík k dispozici kapitána Petra Švátoru, ani další, zkušenější starší hráče a tak dostali šanci mladíci + 5 dorostenců (3 z toho střídali ve II.poločase). Věkový průměr mužstva činil pouhých 20,1 roku (!), což je dobrá vizitka pro  budoucnost. Průměr, obrazně řečeno, "kazil" jen Luboš Javorský, nový kapitán mužstva, kterému táhne na čtyřicítku (zatím 39), ale stále je platným mužem týmu.  Soupeř ze Žihobec byl na 3.místě tabulky jen s 3 bodovou ztrátou na vedoucí Mochtín B, čekala se velká bitva o body. V 1.poločase se ale hosté vůbec nedostali do zakončení, Mochtín byl jasně lepší, zaslouženě vedl 2:0 a další šance ještě neproměnil !  V 5.minutě otevřel skore Zdeněk Plánička pohotovou dorážkou (po rohu) - 1:0. Mochtín byl úspěšný i po dalším rohovém kopu ve 21.minutě, kdy si po důrazu J.Potužníka hostující obránce srazil míč do vlastní sítě - 2:0. Po přestávce se hosté zlepšili, ale brzo je srazil do kolen čistý a rychlý hatrick našeho mladého útočníka Jana Potužníka. Ten svým důrazem skoroval 2x hlavou po rohu a 1x těžil z chyby hostující obrany, od 51. do 63.minuty dal tři branky, Mochtín B vedl již 5:0 ! Vedení mohl navýšit v 57.min. Ondra Sukovatý, který šel sám na golmana Žihobec, ale jeho střela-nestřela skončila vedle tyče. To již byli na hřišti i naši střídající dorostenci, z toho dva teprve 15 letí, hra týmu se trochu změnila a soupeř začal trestat laciné chyby naší obrany.  V 66.  a 77.min. snižovali na 5:2 ze dvou přesně zahraných VPK R.Mach a V.Staněk, další šance naštěstí neproměnili. Mezitím vypracoval tutovou golovku střídajícímu Víťovi Matouškovi V.Zahradník (v 75.min.), ale ten ji neproměnil. Stav se změnil až v 89.min., kdy hosté M.Lebmergerem trestali další nedorozumění našich obránců, upravili stav na konečných 5:3. Zápas s přehledem řídil Vl. Habada,ˇhrálo se slušně, ŽK 1:1, 30 diváků. Sestava Mochtína : Kloupar, Bláha, Žiak J., Javorský, Zajíc, Bejvl, Plánička (55.Burian), Zahradník, Matoušek M. (69. Matoušek Ví.), Sukovatý (75. Pretzelmayer Jar.), Potužník, branky :  Jan POTUŽNÍK - 3, Zdeněk PLÁNIČKA - 1, vlastní

POZVÁNKA na neděli 13.10.2013

... od 10,00 hod. se hraje v Mochtíně utkání krajské soutěže dorostu MOCHTÍN - STAŇKOV

Muži "A" Sokola Mochtín zajíždí k utkání I.A třídy do Chodského Újezda, kde zápas začíná již v 15,00 hod. Jede se auty dle již vydaných pokynů.