V sobotu 21.9.2013 hrálo mochtínské áčko mužů o mistrovské body v I.A třídě na hřišti s umělou trávou Slavoje Žihle, které je od Mochtína vzdálené 97 km ! Domácím vyšel začátek zápasu, který rozhodl o jejich výhře.

Venku, na hřišti v Plánici, hráli i naši mladší žáci. Ti sice v poločase prohrávali 1:2, ale ve II.poločase zabojovali a nakonec vyhráli 3:2, když vítěznou branku vsítil Martin Kapusta dvě minuty před koncem utkání !

Z výhry nad TJ Sušice "B" se dopoledne na turnaji v Mochtíně radovali i naši nejmenší - hráči mladší přípravky. Turnaj byl zdařilý, vyhrála ho Sušice "A", 2. bylo Nýrsko, 3.Mochtín, 4. Sušice "B".

.. I.A tř. mužů - TJ Slavoj Žihle - Sokol Mochtín  3 : 0 (3:0).  Mchtín začal aktivně, nebojácně, tlačil se do útočení, domácí byli zaskočeni. Stačil jim však jediný útok v 6.minutě k tomu, aby vsítili úvodní gol ! Z brejkové akce nastřelili břevno, odražený míč pak hlavou do šibenice poslal Putka - 1:0. Byl to šok, ale Mochtín hrál dál. Jenže, o šest minut později se situace opakovala. I druhý brejk domácím vyšel, přesným lobem pod břevno zakončoval golově Čapek - 2:0. Mochtín to nevzdal, bojoval, snažil se hrát svoji (kombinační) hru, ale finální přihrávka do golu, bohužel, chyběla. Až ve 30.minutě se dostal do velké šance Zbyněk Smolík, domácí golman Bláha ho však vychytal, kontaktnímu golu zabránil. Nedáš - dostaneš, nastalo o tři minuty později. Naše obrana nezvládla domácí přečíslení, z prudké přihrávky před branku zakončuje přesně Brož, domácí již vedou 3:0. Trenér Mochtína Ji.Toman zkouší něco změnit, do hry jdou noví hráči, ale k úspěchu to přesto nevede. Mochtín má sice více míč na kopačkách, je fotbalovější, ale koncovka je tentokráte slabinou. Domácí stále zlobí z brejků, v 63.minutě jsou blízko dalšího golu, ale Jakub Šťastný zaskakuje za již překonaného golmana Míšu Rišku, vykopává z prázdné branky ! Na druhé straně v 65.min. je ve velké šanci mochtínský Tomáš Babka, ale míč trefil špatně, střílí mimo. Z tlaku Mochtína jsou i VPK, ale ani z nich se nedaří nic vytěžit. Zápas pomalu spěje ke svému závěru, domácí kráčí za 3 body. Čestný gol mohl v 90.minutě dát mochtínský kapitán Jiří Dolejš, ale ani on neměl svůj den, jeho hlavička ze slibné vzdálenosti jde nad břevno domácí branky.  HR Marek Janda rozhodoval s přehledem, A1 Lukáš Langmajer, A2 Daniel Ruda, DS Vladimír Lešetický, ŽK 2:2, 75 diváků. Sestava Mochtína : Riška, Dolejš T., Cihlář, Šťastný, Staněk, Babka, Špindler, Flodr (46.Zahradník), Dolejš Ji., Plánička (35. Kul), Smolík (80.Schejbal),

..OP ml. žáků - Sokol Plánice - Sokol Mochtín    2 : 3 (2:1), za Mochtín, který se poprvé radoval v nové soutěží z výhry, stříleli branky : Martin Kapusta - 2, Ladislav Potužník - 1, rozhodčí Bala z Nezamyslic

.. v neděli 22.9. se hrají v Mochtíně 3 zápasy - jste na ně všichni zváni !!!