V sobotu 17.8. odehrálo mochtínské béčko mužů svůj druhý zápas sezony ve III.třídě a opět vítězně. Tentokráte získali naši fotbalisté 3 mistrovské body na hřišti soupeře - v Nalžovských Horách, kde vyhráli 4:3 a posunuli se do čela tabulky s 6 body.

Náš tým měl potíže se sestavou, protože z nominovaných hráčů se nečekaně omluvili z účasti zkušení M.Riška a V.Zahrdaník, rodiče nepustili ani J.Potužníka, který byl těsně po prodělané nemoci, nemocný byl i J.Kul, ve službě M.Matoušek. Narychlo byl proto zajištěn golman Radek Müller a nezklamal, stejně tak i 16 letí dorostenci D.Burian a Jar. Pretzelmayer, kteří rovněž pomohli.

.. III. tř. mužů  - Sokol Nalžovské Hory - Sokol Mochtín "B"   3 : 4 (1:3). Do zápasu vstoupili naši hráči hodně aktivně a již ve 2.minutě náš Tomáš Dolejš zblíska (po zmatcích v domácí obraně) otevřel skore - 0:1. A když ve 14.minutě zvýšil jistě z penalty (faul na J.Schejbala) na 0:2 náš kapitán Petr Švátora, zdálo se, že to bude jednoduchá cesta za třemi body. Naši hráči i nadále drželi míč na svých kopačkách, měli více ze hry, domácí se dostávali k útočení jen sporadicky. Přesto jim ve 25.min. stačil rohový kop k tomu, aby z odraženého míče domácí Vaněk pohotově snížil na 1:2. Naše hráče to naštěstí nezaskočilo, znovu se pustili do útočení. Odměnou jim byla další branka, kterou z pravé stany střílí ve 37.minutě Tomáš Dolejš, zvyšuje na 3:1 pro Mochtín. Náš tým pokračoval v aktivní hře i po přestávce, ale i domácí přidali a po ojedinělém útoku v 65.min. opět snížili na 2:3, když centr domácího útočníka si do vlastní sítě srazil náš stoper L.Javorský. Radost z tohoto golu měli domácí jen dvě minuty, protože hned následně na druhé straně se ze 25 m přesně trefil k tyčí náš Ondřej Sukovatý, Mochtín opět odskočil o dvě branky na 2:4. Závěr zápasu byl hodně dramatický. V 75.min. byli v obrovských šancích naši T.Dolejš a následně i J.Schejbal, o 10 min.později pustil rozhodčí Pena jasný ofsajd,domácí Štěpánek toho využil ke kontaktní brance na 3:4. V 89.min. náš Jakub Schejbal centroval a míč z jeho kopačky skončil na břevně domácí branky, v nastaveném čase se domácí po dlouhém nákopu dostali do golového zakončení, ale byli v ofsajdu, skore se nezměnilo. Rozhodčí Pena, ŽK 2:4, 60 diváků, sestava Mochtína "B" : Müller, Žiak J., Bláha, Javorský, Švátora P., Bejvl J., Dolejš T., Sukovatý, Burian (72. Pavlík), Kloupar (70.Pretzelmayer Jar.), Schejbal (90. Škoda), branky : Tomáš DOLEJŠ - 2, Petr ŠVÁTORA - 1 ( z pok.kopu), Ondřej SUKOVATÝ - 1.

Zítra v neděli 18.8.2013 se přijďte podívat na zápas I.A třídy mužů do Mochtína, od 17,00 hod. hraje Sokol Mochtín se Sokolem Křimice !