O víkendu 15.- 16.2013 byl posledním kolem zakončen fotbalový soutěžní ročník 2012/2013. Pro barvy našeho klubu TJ Sokol Mochtín byl maximálně úspěšný. Dokladem toho je celkové prvenství "A" týmu mužů v I.B třídě a postup do I.A třídy (!) i celkové prvenství dorosteneckého mužstva So Mochtín v krajské soutěži ! Oba tyto naše týmy svoji suverenitu potvrdily i v zápasech posledního kola. Svoje poslední vystoupení měli i naši starší žáci, kteří doma rozdrtili Měčín 9:1. Mimořádné úspěchy těchto našich mužstev na jedné straně, smutek ze sestupu našeho "B" týmu mužů, který doma nezvládl duel se So Běšiny, na druhé straně. Takový je, bohužel, fotbal a my se s touto realitou musíme vyrovnat.  Mužům "A" blahopřeji k vítězství i postupu, dorostencům k historickému vítězství v krajské soutěži a mužům "B" pak hodně zdaru a sil v bojích o návrat do okresního přeboru ze III.třídy. Samo to ale nepřijde, něco se pro to musí dělat.

Omlouvám se za pozdnější vydání informací z posledního kola - měl jsem porouchaný internet.

15.6. - I.B tř. mužů Sokol Štěnovice - Sokol Mochtín   0 : 2 (0:0). K zápasu odjelo jen 11 hráčů, trenér a vedoucí mužstva, nehrálo se ale ve Štěnovicích (hřiště po záplavách), ale ve Starém Plzenci. Byl to souboj druhého s prvním, domácí Štěnovice ale k pojistění 2.místa a k účasti v baráži do I.A třídy potřebovaly alespoň remisu. To se jim sice nepodařilo, protože Mochtín odehrál v Plzenci kvalitní zápas a zaslouženě vyhrál, ale Losiná doma remisovala s dalším aspirantem na baráž -. Dlouhou Vsí a tím Štěnovicím pomohla ke 2.místu. V 1.poločase měly Štěnovice několik velmi dobrých příležitostí ke skorování, ale náš golman Petr Rajtmajer své mužstvo podržel. Postupem času začal mít Mochtín herní převahu i šance. V 53.minutě byl po přihrávce Ji.Dolejše v čisté golovce Jan Kul, ale nedal. O pět minut později se však již naši hráči z vedení radovali. To se dostal do šance Jiří Dolejš (s 25 goly druhý nejlepší střelec I.B třídy !) a levačkou otevřel skore - 0:1. Tlak Mochtína sílil, v 66. minutě Jar. Cihlář trefil břevno domácí branky a v 87.minutě jistil výhru Mochtína hrající trenér Stano Jarabica (byl na hřišti pouhé dvě minuty !), který hlavou zvyšoval na 0:2 po přesně zahraném VPK Tomášem Babkou. Rozhodčí T.Mezera, ŽK 2:3, 80 diváků. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Dolejš T., Hrudička, Dolejš Ji., Cihlář (85. Jarabica), Babka, Flodr, Kul, Plánička, Schejbal,  branky : Jiří DOLEJŠ, Stanislav JARABICA - po 1

15.6. - OP mužů Sokol Mochtín "B" - Sokol Běšiny  0:1 (0:0). Přímý souboj o udržení se v OP zvládli lépe hosté z Běšin. Ti byli po celé utkání lepším týmem. Měli více ze hry i golové šance. Tři zlikvidoval náš golman Michal Kloupar, při střele z VPK z úhlu v 61.minutě však podklouznul a míč skončil v síti ! Bezzubý mochtínský útok se k pořádnému zakončení prakticky nedostal, oživení do něj přinesl až střídající (polozraněný) J.Voráč, ale na kýženou remisu, která by Mochtínu B stačila k záchraně, naše záloha nedosáhla. A protože doma ostudně prohrály i Luby "B" s Velkým Borem (1:3), zachránily se nejen Běšiny, ale i V.Bor, na Mochtín "B" zbyl Černý Petr, od příští sezony bude hrát III.třídu. Rozhodčí Jos. Abrahám ze Sušice , ŽK 1:1, 80 diváků. Sestava : Kloupar, Žiak J., Nováček, Bejvl, Zahradník, Bláha L., Křivánek, Švátora P., Šťastný J., Sukovatý, Sysel  -  střídali : Potužník, Troch, Voráč, Rubáš

16.6. - KS dorostu Sokol Mochtín - FK Holýšov  0:2 (0:0). Nepříjemné vedro provázelo tento přímý duel o konečné 1.místo v tabulce. Mochtínu by stačil bod (měl 2 body náskok), soupeř musel vyhrát. Přijel však jen s 1 náhradníkem, Mochtín měl naopak plnou lavičku a to pravděpodbně rozhodlo. ´Hrál se totiž naprosto vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách, úmorné vedro však bralo hráčům hodně sil. Trenér J.Pavlík střídal hráče pravidelně, šetřil je na závěrečný nápor. Mochtín měl v prvním poločase územní převahu, ale golově se nemohl prosadit. Po změn stran se hosté dostali několikráte do nebezpečného zakončení, náš golman P.Vítovec ale tým podržel. Hlavně rychlonohý Kraus, Šobr a Tumpach dělali naší obraně velké starosti. Pak ale přišla 67.minuta, nebojácný průnik našeho J.Potužníka mezi beky hostů do vápna. Ti ho faulovali a z VPK ze 20 metrů to přišlo. Jiří Flodr zkušeně obstřelil zeď Holýšova, trefil se přesně k tyči, Mochtín vedl 1:0. Holýšov nerezignoval, snažil se, útočil, bojoval, ale na vyrovnání nedosáhl. Naopak, z brejkové akce se minutu před koncem dostal do pohodlného zakončení Jan Potužník (čistou golovku mu vypracoval náš nadějný žák David Burian), upravil na konečných 2:0 ! Radost hráčů i fanoušků Mochtína byla veliká, bouchlo i šampáňo, Mochtín zaslouženě (jako nováček) vyhrál s převahou krajskou dorosteneckou soutěž. Upřímná gratulace ! Rozhodčí Milan Hovorka, ŽK 1:1, 30 diváků.

..z týmu, který bude i v dalším ročníku hrát krajskou soutěž, odchází řada opor - P.Vítovec Vrhaveč), M.Žiak (vážné zranění kolena), M.Matoušek (netrenuje, stále v práci), Hrudička, Flodr (již v základu "A" týmu), Potužník, Bláha (již v základu "B" týmu mužů). Naopak, do týmu míří 8 st. žáků, odchovanců trenéra Tomáše Kapusty,  kteří z věkového důvodu budou moci již hrát jen za dorost, popř. výhledově i za muže ! Laťku mají nastavenou vysoko, nebudou to mít v novém ročníku jednoduché. Držíme jim palce !