Úterní i středeční (11. a 12.6.) dohrávky naši fotbalisté zvládli na jedničku !

Dorostenci doma porazili 4:0 Koloveč a v tabulce KS stále drží 1.místo ! V neděli 16.6.2013 dopoledne je ale čeká (opět doma) poslední zápas sezony a to se silným Holýšovem, který sice ztrácí 2 body, ale brousí si též zuby na celkové prvenství. Mochtín je ve výhodě, stačí mu remisa, ale jistého nic nemá. Klukům však věříme, že důležitý "zápas roku" zvládnou. Přijďte je povzbudit, začíná se v 10,00 hod.

Muži "B" dohrávali doma ve středu 12.6. zápas okresního přeboru se So Vrhaveč. Soupeř patří k předním týmům OP, náš tým naopak, bojuje o záchranu, potřeboval bodovat naplno. To se mu nakonec povedlo, vyhrál 3:2 a stále drží naději na záchranu. V posledním zápase hraje Mochtín "B" opět doma a to v sobotu 15.6. od 17,00 hod. rovněž se zachraňujícím se Sokolem Běšiny. Bude to náročné, k jisté záchraně potřebuje naše béčko v tomto posledním utkání sezony zvítězit ! Budeme mu držet palce, přijďte ho povzbudit !

.. 11.6. - KS dorostu - So Mochtín - Slavoj Koloveč   4 : 0 (3:0). Duel se dohrával na podmáčeném trávníku, přesto se hrál kvalitní, bojovný fotbal. Naši kluci byli favority a svoji roli potvrdili, ale i soupeř byl na kluzkém terénu nebezpečný. Mochtín zvládl na jedničku úvod utkání, když po rohu se již ve 2.minutě trefil Jakub Bejvl, o pět minut později se opět po rohu prosadil hlavou Milan Matoušek - Mochtín vedl 2:0. Soupeř to nevzdal, bojoval, ale zlomila ho třetí branka J.Potužníka ve 28.minutě. Naši kluci pak v pohodě výsledek pohlídali, v závěru navíc R.Madera nastřelil břevno a šikovným lobem v 90.minutě upravil náš střídající žák Jarda Pretzelmaier skore na konečných 4:0. Rozhodčí Jiří Křen z Chlumčan, ŽK 1:1, branky : Jakub BEJVL, Milan MATOUŠEK, Jan POTUŽNÍK, Jaroslav PRETZELMAYER

.. 12.6. - OP mužů - So Mochtín "B" - So Vrhaveč   3 : 2 (1:0). Tradiční derby přineslo velkou bitvu o body, která skončila šťastněji pro domácí Mochtín. Hned ve 2.minutě otevřel skore náš Zd.Novák a to bylo hodně důležité. Soupeř se postupně dostával do tlaku, byl lepší v kombinaci, ale naštěstí  neskoroval. I úvod II.poločasu vyšel naší záloze skvěle. K zakončení se dostal ve 47.min.  Jar. Cihlář, střela mu sice moc nesedla, ale hostující golman ji smolně propustil za svá záda - 2:0, vypadalo to nadějně. V 54.minutě ale přišla pro mochtínský fotbal bolestná rána. V nesmlouvavém souboji o míč se vážně zranil náš nadějný dorostenec Milan Žiak, v obrovských bolestech musel být převezen (poškozené vazy v koleně) do nemocnice ! S našim týmem to hodně otřáslo, raději by vyměnilo 3 body za zdraví svého kamaráda, ale muselo se bojovat dál. Jenže, o devět minut později přišlo zbytečné zaváhání našich obránců na pravé straně hřiště, soupeř se dostal k odcentrování míče před mochtínskou branku, tam se golově prosadil hostující Krýsl, snížil na 2:1. Kontaktní gol hosty vyburcoval k dalšímu náporu, ale vítr z plachet jim vzal opět Jar. Cihlář, kterému po úniku do golové šance přihrával Vašek Zahradník - 3:1. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale nebylo. Soupeř bojoval, Mochtín silou vůle bránil. Vrhavč v 85. přece jen Jandečkou snížila na 3:2, ale vyrovnat se jí již nepodařilo. Náš tým, který byl posílen několika kluky z áčka, se tak radoval z důležité výhry za 3 body. Rozhodčí Roman Bína z Klatov, ŽK 3:0, 60 diváků. Sestava : Rajtmajer, Šup, Staněk, Sysel, Žiak J., Bejvl, Novák (60. Křivánek) , M.Žiak (55.Šťastný), Švátora P., Cihlář (87. Jarabica), Zahradník, branky : Jaroslav CIHLÁŘ - 2, Zdeněk NOVÁK  - 1.

TRENINK mužů i dorostenců je v pátek 14.6. od 18,00 hod. - účast musí být maximální, protože po něm bude následovat nominace na sobotní zápasy mužů "A" i "B" , které se budou hrát souběžně (v Mochtíně Mochtín "B" - Běšiny a ve St. Plzenci Štěnovice - Mochtín "A") od 17,00 hod. Po skončení počítejte s dokopnou !

Naše dorostence pak ještě čeká poslední zápas sezony a to v neděli 16.6.2013 od 10,00 hod. doma So Mochtín - Holýšov !