Naši fotbalisté se o Mochtínské pouti předvedli ve velmi dobrém světle. Doma zvítězila starší přípravka i žáci (oba týmy vedou tabulky !!!), dorost remisoval, ale áčko mužů porazilo Švihov 3:1 a v tabulce I.B třídy se vrátilo na 2.místo. Cenné body z venku (z Myslíva) přivezlo také "B" mužstvo mužů, které suveréně vede tabulku III.třídy. Blahopřejeme !

pá 23.5.08 OP žáků So Mochtín - Arbo Velhartice  2:0 (0:0). Náš tým nebyl kompletní a hned to bylo znát na výkonu. Soupeř držel krok, ale nakonec odjel s porážkou. Ve druhé části hry se naši kluci zlepšili a dali i branky. Ve 44. se trefil R.Matoušek, z penalty pak v poslední minutě utkání Zb.Smolík. Rozhodčí Petr Švátora, branky : Matoušek Rudolf, Smolík Zbyněk po 1. Mochtínští kluci zvýšili náskok v čele tabulky OP na 7 bodů a mají našlápnuto do krajské soutěže  - chce to jen "vydržať".

so 24.5.08 OP ml.přípravka So Mochtín - SKP Okula Nýrsko 0:8 (0:3). Soupeř patří k favoritům soutěže a i v Mochtíně předvedl své kvality. Rozhodoval Jan Šafránek

so 24.5.08 OS st.přípravka So Mochtín - TJ Železná Ruda 6:0(1:0). Náš tým zvýšil svůj náskok v čele tabulky na druhou Žel.Rudu již na 6 bodů. Střelecky se prosadil především náš Jakub Hadáček, autor 4 branek. Rozhodoval Jan Šafránek, branky : Hadáček Jakub - 4, Žiak Jan - 1, 1 byla vlastní.

ne 25.5.08 KS dorostenců So Mochtín - FC Švihov  1:1 (1:0). Náš tým měl i tentokráte potíže se sestavou, když citelně chyběli nemocní P.Staněk a J.Voráč, ale i Maršálek s Kubešem, kteří bez omluvy na zápas nepřišli. Mochtín měl sice více ze hry, ale v koncovce se mu nedařilo. Do vedení poslal náš tým brankář Blumentritt v 1.poločase, pojistku mohl přidat Saša Zhvakin, ale výborný golman hostí ho vychytal. Po přestávce to chtělo pojišťovací gol, ale nepřišel. Naopak, po úniku z úhlu překonal našeho brankáře V.Šperla nejlepší hráč Švihova Cihelka. Škoda - Mochtín klesl na 4.příčku tabulky, mohl být druhý. Rozhodoval J.Lehečka z Točníka, ŽK 2:2.

so 24.5.08 III.tř. mužů So Myslív - So Mochtín B  2:5 (1:2). Cenná výhra našeho béčka, které vede suveréně tabulku a v Myslívě to hrou potvrdilo. Muselo sice hrát 30 minut bez vyloučeného T.Holiše (2 ŽK+ČK), ale těžkou situaci hráči zvládli kolektivním výkonem. V útoku se dařilo především Luboši Novému, který přihrával na 3 goly a v poslední minutě sám jistil pátým golem výhru svého mužstva. Rozhodčí Vl.Habada - ČK 0:1 Holiš, branky : Bláha Petr - 2, Kolárik Lukáš, Růžek Miroslav, Nový Luboš - po 1. Sestava : Šot K., Růžek, Kubala, Plánička (Maršálek), Tománek, Kolárik L., Holiš, Dolejš, Bláha, Nový, Jiříček (Pavlík).

so 24.5.08 - I.B tř. mužů - So MOCHTÍN - FC ŠVIHOV  3 : 1 (1:0). Pouťové derby naši hráči zvládli, výhru věnovali svému trenérovi Jaroslavu Cihláři, který sice na utkání nebyl, ale slavil zrovna svoji padesátku ! Oba týmy nebyly kompletní, Mochtín měl na střídání pouze 1 hráče, ale začal lépe.Ve 20.minutě se dostal k dorážce J.Křivánek, nᨚ tým vedl 1:0. O pouhých 5 minut na to mohl zvýšit vedení Ji.Dolejš, ale z centru J.Křivánka trefil volejem dělovkou jen břevno švihovské branky. Švihov se snažil, bojoval, byl nepříjemným soupeřem, ale v koncovce bezzubý. Co vyslal na branku, bezpečně chytil náš golma P.Rajtmajer. Rozhodnutí přišlo po přestávce. Ve 49.minutě se po pěkné akci dostal přetažený centr až na volného P.Černého, který s přehledem zkušeného mazáka překonal mladého, ale šikovného golmana hostí. Vzápětí pak náš kapitán jistil vedení Mochtína na 3:0, do konce však chybělo ještě 33 minut. A ty byly hodně krušné. Švihov se snažil, v poili byl lepší, tvořivější, některým našim hráčům docházela síla. Naštěstí soupeř stačil dát jen čestný gol střídajícím M.Kudjákem, výhra zůstala v Mochtíně. Tou se náš tým opět posunul na 2.místo za Nýtrsko, které vyhrálo v Předenicích, naopak na 3.místo klesla Dl.Ves, která golem v poslední minutě prohrála v Záhoří 0:1.Zápas odřídil Josef Blaheta z Klatov (bez karet, ale zákroky na karty tam byly), branky :  Černý Petr - 2, Křivánek Josef - 1. Sestava : Rajtmajer P., Šup, Podráský, Mareš, Křivánek, Troch, Dolejš JI., Zoubek, Černý, Dvořák, Břečka (Kašpar).