CihlarPrávě dnes 21.5.2008 slaví kulaté životní jubileum - 50 let JAROSLAV CIHLÁŘ, současný trenér mužů našeho fotbalového oddílu TJ Sokol Mochtín !

Jarouš byl do sportu vždy zapálený, nejvíce ho přitahoval fotbal a hokej, který hrál závodně na velmi dobré úrovni. S hokejem začínal na rybníku v rodné Střeziměři, s fotbalem pak v Mochtíně jako žáček v roce 1972 - pouhý rok po založení fotbalu v Mochtíně. Je Mochtínským patriotem, protože za žáky, dorost a muže hrál jen za Mochtín (pouze na 1 rok si odskočil na hostování do Vrhavče) a Mochtínu zůstal věrný i nyní, kdy je  trenérem "A" družstva mužů. A pod jeho vedením jsou v tomto ročníku 2007/2008 naši muži velice úspěšní, v I.B třídě okupují přední příčky tabulky. Rád vzpomíná na trenérské začátky u žáků So Mochtín, se kterými vybojoval titul okresního přeborníka a postup do krajské soutěže. Tam se svým svěřenci vybojoval skvělé 3.místo. Někteří jeho svěřenci dnes hrají za muže So Mochtín I.B tř.(R.Troch, Ji.Dolejš), někteří i vyšší soutěže (T.Dolejš v Chlumčanech), jeho syn Jarda Cihlář ml. za Sušici krajský přebor. Radost má i z mladšího syna Pavla, dalšího odchovance Mochtína, který nyní hraje divizi za Klatovy ! Jarda si ještě někdy kopne za starou gardu TJ Mochtín i za PS Křeč a AC Lhůtu, navíc dělá hodně do Střeziměřských hasičů a také funkcionaří v OFS Klatovy - zkrátka člověk, který život prožívá naplno a hlavně mezi lidmi.Všichni jeho kamarádi, spoluhráči, bývalí i současní svěřenci, funkcionáři - spolupracovníci i všichni fandové mochtínského sportu  p ř i c h á z í  s gratulací a s přáním pevného zdraví, životní pohody a také úspěchů do dalších let !!!