V sobotu 9.2.2013 odehráli muži Sokola Mochtín poslední zápas své skupiny na turnaji v Sušici "O pohár starosty města" a to se Sokolem Hradešice. Soupeř byl lepší v kombinaci, ale Mochtín ho zdolal 3:0 a bude čekat na nedělní výsledek utkání Sušice "A" - Nepomuk. Vyhraje -li Nepomuk, popř. bude-li remisovat, tak Mochtín skončí ve skupině na 3.místě. Povede-li se ale Sušici Nepomuk porazit, tak by Mochtín obsadil 2.místo a šel by do semifinále !

Turnajový zápas mužů - So Hradšice - So Mochtín  0 : 3 (0:1)

Náš tým odjel k zápasu jen s 11 hráči, ale ani soupeř neměl mnoho náhradníků k dispozici (2). Po vyrovnaném začátku naše obrana poprvé výrazně propadla ve 25.minutě, domácí Hradešice z velké šance nastřelily tyč naší branky a to bylo štěstí. Dalších 15 minut pak patřilo našemu soupeři, který si lepší nahrával, kombinoval, ale naštěstí byl v koncovce neškodný. Závěr poločasu ale patřil našim fotbalistům. Ve 42.minutě se z VPK trefil z úhlu přesně do šibenice Jiří Dolejš - poslal Mochtín do vedení 1:0, minutu před přestávkou chybovala hradešická obrana, pustila 3 naše hráče do brejku, ale Jan Kul v zakončení neuspěl, trefil brankaře. A i úvod II.poločasu Mochtínu vyšel golově. Hned ve 47.minutě dostal ideální přihrávku do úniku Jarda Cihlář, prosadil se přes dva beky soupeře a přesně k tyči zavěsil - 0:2. Hradešičtí hráči to nevzdali, stále se snažili o útočný fotbal, patřil jim střed hřiště, ale v zakončení jim to skřípalo. Jejich obranná hra však byla na slabší úrovni a toho Mochtín dokonale využil k navýšení skore. Nejdříve sice v 70.minutě v čisté golovce trefil Jar. Cihlář jen golmana, pak ale o tři minuty později se probil přes domácí obranu Jan Kul a střelou k tyči zvýšil na 3:0 pro Mochtín. Hosté v závěru utkání mohli stav korigovat, ale nevyužili ani jednu svoji šanci, odešli poraženi. Rozhodoval Jiří Petržílka z Horažďovic, hrálo se slušně, bez karet.

Sestava Mochtína : Rajtmajer, Dolejš Ji., Flodr, Cihlář, Švátora P., Kul, Hrudička, Schejbal, Novák, Šup, Jarabica - branky : DOLEJŠ Jiří, CIHLÁŘ Jaroslav, KUL Jan - po 1.

Další zápas odehraje So Mochtín opět v Sušici a to již v sobotu 16.2.2013 hod. s Okulou Nýrsko, když původní termín v NE 17.2. pořadatele (dnes v úterý 12.2.) zrušili a stanovili nový! Rozhodl o tom zápas Sušice A - Nepomuk, ve kterém domácí Sušice vyhrála přesvědčivě 4:1 a odsunula tak Nepomuk až na 3.místo ve skupině. Mochtín skončil druhý, postoupil do závěrečné finalové skupiny o 1.-4.místo. Po Nýrsku bude čekat na Mochtín ještě Start VD Luby, výsledek Sušice A - Mochtín (4:3) se do konečné tabulky bude započítávat.

Treninky - zústávají stále v platnosti v úterý a pátek od 18,00 hod. v Mochtíně. Připomínám to hlavně hráčům, kteří toho zatím moc neodtrenovali (hlavně z "B" týmu a dorostenců), protože bez řádné zimní přípravy se žádný kloudný fotbal hrát nedá !!!