První listopadový víkend 2012 přinesl mochtínským fotbalistům 6 mistrovských bodů ze tří zápasů. Své podzimní učinkování zakončili mochtínští st. žáci výhrou v Měčíně 5:2. V tabulce okresního přeboru přezimují na skvělém 2.místě s 28 body za Sušicí "B", která má též 28 bodů, ale o něco lepší skore. Blahopřejeme klukům i jejich TR, kterým je Tomáš Kapusta ! Náš dorost dorazil v sobotu dop. do Kolovče, kde se nakonec nehrálo. Rozhodčí neuznal hrací plochu, prý byla podmáčená!

Výsledkově, ale hlavně i herně, zklamalo naše béčko mužů ve Vrhavči. Propadlo se v tabulce již na předposlední místo. Napravit reputaci si může jen v posledním (dohrávaném) utkání v následné sobotě 10.11. doma proti V.Boru - doufejmě, že všichni "zaberou" na 100%.

Radost z vysoké výhry měli v neděli 4.11. naopak muži "A" So Mochtín i mochtínští fanoušci. S pořádným výpraskem domů odjely Blovice, Mochtín si výhrou upevnil vedoucí pozici v tabulce I.B třídy, sk. B s 25 body !

.. 3.11. - OP žáků - So Měčín - So Mochtín  2:5 (1:2). Na hřišti s nepříjemným soupeřem i fanoušky naši kluci zápas zvládli, vyhráli zaslouženě, když po 2 golech stříleli Matěj Kapusta a Jan Šafránek, 1 byla vlastní.  Rozhodčí laik, 30 diváků

.. 3.11. - OP mužů - So Vrhaveč - So Mochtín "B" 4:0 (1:0). Tradiční derby začalo pro Mochtín smolně, když již ve 3.minutě inkasoval přímo z rohu ! Pak náš tým do poločasu již neinkasoval, ale vše přišlo brzo po přestávce. Naši hráči nehráli dobře, chybovali (včetně brankaře) chyběla bojovnost, Domácí dali během 15 minut tři branky, z toho byly některé hodně lacinné a měli další šance. Naštěstí to skončilo "jen" 4:0, i tak to byl nepříjemný, ale zasloužený výprask. Rozhodčí Ji.Bureš, ŽK 0:1, 60 diváků. Sestava : Kolárik J. ml., Hrudička, Bláha L., Sysel, Sukovatý, Bejvl J. (80.Kubala), Šťastný (60.Zajíc), Nováček (60.Kloupar), Potužník, Voráč, Zahradník (60.Rubáš)

.. 4.11. - I.B tř.mužů, sk.B - So Mochtín - So Blovice  7:0 (4:0). Hosté spadli z I.A třídy, ale své zkušenosti z vyšší soutěže v Mochtíně nepředvedli. Byli v o braně hodně zranitelní, navíc hráli zbytečně tvrdě, během zápsau inkasovali 6 žlutých karet a od 33.minuty hráli dokonce o 10 hráčích, když se nechal hloupě vyloučit jejich hráč Zd.Švec. Mochtínu se povedl začátek zápasu, když již v 5.minutě zakončoval po přihrávce Zd. Pláničky Jar. Cihlář a to za pomoci teče kapitána hostí  - 1:0. Ve 12.minutě se dostal k zakončení z pravé strany Zd. Plánička, jeho střela poslala Mochtín do dvoubrankového vedení. O 12 minut později dal T. Babka dorážkou další gol, ale ten nakonec (prý pro ofsajd) neplatil. Třetí branky se fanoušci dočkali ve 34.minutě. Ji. Flodr vystřelil ze 25 m pravačkou, k vyraženému míči se dostal Zd.Plánička a bylo hotovo - 3:0. Pak dostali šanci hosté (40.min.), když rozhodčí nařídil p.kop za ruku ve vápně. Blovický hráč Šeba však s nabídkou na snížení pohrdl, branku přestřelil ! O dvě minuty později se za stejný přestupek kopala penalta na druhé straně. Náš kapitán Jiří Dolejš ji kopl suprově - Mochtín vedl do poločasu 4:0! I po přestávce náš tým tlačil svého soupeře do defenzivy, ten se zmohl jen na několik brejkových akcí, ale bez golového efektu. Po delším čekání přišly v závěru zápasu i další goly v síti Blovic. V 63.min. po přesné kolmici A.Hrudičky zakončil na 5:0 Jar. Cihlář, stejný hráč pak kopal VPK, ale golman hostí míč vyrazil. V 74. min. utekl po levé straně střídající J.Voráč, jeho prudký přízemní centr zakončil golem Tomáš Babka na 6:0. Těsně před koncem kopal Mochtín roh. ve skrumáži se nejlépe orientoval náš stoper Pavel Staněk, který zblíska trefil šibenici, upravil na konečných 7:0. Rozhodčí Tomáš Kovářík z Příšova u Chotíkova, ŽK 1:6, ČK 0:1, 70 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Švátora P., Staněk P., Hrudička, Špindler (46.Kašpar V.), Dolejš T., Babka (80. Zahradník), Flodr, Plánička (64. Voráč), Dolejš Ji.,Cihlář, branky : Jaroslav CIHLÁŘ a Zdeněk PLÁNIČKA - po 2, Jiří DOLEJŠ (p.kop), Tomáš BABKA, Pavel STANĚK