Deváte kolo I.B třídy mužů přineslo fotbalistům Sokola Mochtín (21.10.2012) upevnění vedoucí pozice v tabulce této krajské soutěže. Napomohla k tomu domácí výhra nad silnou Źákavou 3:1. Mochtín je na 1.místě s 22 body a skorem 26:11, druhá je Dlouhá Ves (19 b.), 3. Hradešice a Měčín (18 bodů). Z vysoké výhry mají radost i naši st. žáci, kteří zvítězili v Hrádku u Sušice 7:1, stále se drží v tabulce mezi nejlepšími týmy.

Bohužel, bez výhry se vrátili z Merklína naši dorostenci, kteří tam prohráli těsně 2:3, s  porážkou se domů ze Sušice vrátil i náš "B" tým mužů, který to proti silnému soupeři neměl vůbec jednoduché.

21.10. - I.B tř.mužů So Mochtín - Žákava  3 : 1 (1:0). Naši hráči chtěli odčinit zbytečnou zrátu dvou bodů z minulého zápasu ve Strážově, proti nim ale stál očividně silnější soupeř, který ještě minulou sezonu hrál I.A třídu. Mochtín byl od 1.minuty hodně aktivní, až nečekaně hladce se od 14. do 19.minuty dostal do tří vyložených šancí (Ji.Dolejš, V.Špindler, P.Staněk), golově se prosadil až ve 29.minutě Petr Švátora, který zakončoval do prázdné branky míč po nebojácném průniku do vápna hostů Tomáše Dolejše. Na druhé straně prověřili našeho golmana hostující Boukal s Huňáčkem, ale P.Rajtmajer byl na místě. Převaha Mochtína pokračovala, žel bez efektu. Po přestávce se obraz hry neměnil. Hrál se oboustranně útočný fotbal, bohužel, v 50.minutě přišel při rohovém kopu faul našeho předstopera V.Špindlera a kopala se penalta. Zkušený Nekola se nemýlil, srovnal na 1:1, začínalo se znovu. Důležitý gol přišel v 66.minutě. Po faulu na Zd. Pláničku se kopal VPK, který náš kapitán Jiří Dolejš bravurně ze 22 m zakroutil přes zeď do sítě hostů - 2:1. Do konce utkání zbývalo ještě hodně času, a tak to byly ještě pěkné nervy. Hosté chtěli vyrovnat, naši fotbalisté zase přidat pojišťovací gol. Ten přišel v nastaveném čase, kdy centr z VPK J.Cihláře hlavou golově zakončil oslavenec Petr Švátora ! Svými dvěma goly výrazně přispěl k výhře Mochtína i k oslavám své "pětatřicítky", ke které mu všichni blahopřejeme ! Rozhodčí Marek Janda z Vejprnic, AR1 Mir.Kohout, AR2 R.Čech, ŽK 3:3, 60 diváků. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Hrudička, Dolejš T., Špindler, Babka, Švátora P., Dolejš Ji., Plánička (86. Šup), Cihlář, Voráč (76.Kašpar V.), branky : Petr ŠVÁTOR - 2, Jiří DOLEJŠ - 1.

21.10. - OP mužů - TJ Sušice "B" - So Mochtín "B"  4 : 1 (2:0). Naše zloha odjela k zápasu v silně kombinovan0é sestavě, přesto odvedla solidní výkon. Domácí s několika hráči "A" týmu v sestavě měli více ze hry a nakonec roli favorita potvrdili. Již ve 12.minutě si střelu domácího Hubáčka srazil do sítě J.Šťastný (1:0), na 2:0 zvyšoval Klíma. Pak Mochtín hrál vyrovnanou partii, měl i dvě velké šance, ale v 80.minutě znovu inkasoval z kopačky J.Chudého. O tři minuty na to sice náš Vá. Zahradník vstřelil čestný gol, poslední slovo však měli těsně před koncem opět domácí, kteří poměrně laciným golem upravili Beštou na 4:1.Rozhodčí M.Mazanec z Lub, ŽK 0:2, 80 diváků. Sestava : Kolárik J. ml., L.Bláha, J.Žiak, Sukovatý, Sysel, Kuželík (46.Peleška Ji.), Zahradník, Šťastný, Žiak M.(56. Voldán), Nováček (78. Pavlík), Kubala, branky : Václav ZAHRADNÍK - 1

20.10. - KS dorostu - So Merklín - So Mochtín  3 : 2 (3:1). Náš tým měl špatný vstup do zápasu. Hned z prvního útoku prohrával 0:1, v 10.minutě pak již 0:2 ! Pak sice naši hráči zabrali, snížili na 2:1, ale vzápětí znovu inkasovali. Po přestávce Mochtín snížil na 3:2, šel nejen za remisou, ale i za vítězstvím. Naši hráči byli lepší, jen to zakončení chybělo. Navíc jim vůbec nepřál ani rozhodčí Nesvadba, který domácím viditelně pomáhal, body zůstaly v Merklíně. Branky : Milan Matoušek a Jakub Rubáš - po 1

20.10. - OP st. žáků Svatobor Hrádek - So Mochtín  1 : 7 (0:4), jasná převaha a jasná výhra Mochtína, za který stříleli goly : Šafránek a Matěj Kapusta 2, Velek, Pretzelmayer a Burian - po 1. Rozhodoval J.Abrahám

POZOR ! TRENINKY mužů a dorostu v úterý a pátek již od 17,00 hod. !!! Dorost navíc i ve středu od 17,00 hodin.

V úterý  23.10. je na pořadu  mistrovské utkání ml. žáků MOCHTÍN - BOLEŠINY ! Jedná se o předehrávku, začíná se již v 16,00 hodin !
Přidat komentář