Velice úspěšná byla zářijová sobota i neděle 8.a 9.9.2012 pro mochtínské fotbalisty. Z Nalžovských Hor přivezli 1 bod za remisu 1:1 naši starší žáci (gol dal J.Šafránek), všechny tři body si ze Staňkova přivezli naši dorostenci za výhru 2:0 (branky dávali J.Potužník a J.Rubáš) a nejcenější bod pak za plichtu 0:0 přivezlo i naše béčko mužů z Lub ! V nedělním odpoledni pak úspěšný zářijový víkend zakončili vysokou výhrou nad Měčínem naši muži "A". Ti svým fanouškům jen potvrdili skutečnost, že minulá výhra v Pačejově nebyla náhodná a že i v nové sezoně a pod novým trenérským vedením, bude mochtínské áčko patřit opět k předním týmům I.B třídy.

I.B tř. mužů  - Sokol Mochtín - Sokol Měčín   5 : 1 (4:1). Hosté před dnešním zápasem vedli tabulku s plným počtem 6 bodů ze dvou zápasů, ale v Mochtíně jejich 100% úspěšnost skončila. Podepsala se na tom hlavně špatná obranná činnost Měčína, ale také dobrý výkon Mochtína s kvalitní koncovkou. Skore otevřel již ve 14.minutě Jirka Flodr, který těžil z nedorozumění hostujícího golmana Šlajse se stoperem Měčína. Ve 22.minutě zvyšoval na 2:0 přesnou hlavičkou Jiří Dolejš a o tři minuty později po rohu to bylo již 3:0. Centroval Jarda Cihlář, do sítě míč zblíska poslal Petr Švátora. A střelecký den pokračoval. Ve 31. minutě zvyšoval na 4:0 pro Mochtín opět Jiří Dolejš, těsně před poločasem se dočkali i hosté, když ze 25 metrů vymetl šibenici urostlý Martin Malán a uparvil stav na 4:1. Po přestávce se snažil Měčín o korigaci nepříznivého stavu, ale moc toho dopředu nevymyslel, naopak, naši hráči měli opět spoustu šancí na skorování. Největší pak Jarda Cihlář, kterému šikovný golman hostí Šlajch vychytal nejměně tři goly. Do listiny střelců se pak již zapsal dorážkou pod břevno již jen Tomáš Babka, uzavřel účet utkání na konečnýcjh 5:1. Zápas odřídila trojice rozhodčích (Hovorka, Orlík, Kovářík), ŽK 1:3, 70 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Šup, Švátora P., Staněk (80. Špindler), Dolejš Ji., Kašpar V. (65.Sysel P.), Dolejš T., Babka, Flodr (74.Voráč), Plánička, Cihlář J., branky : Jiří DOLEJŠ 2, Jiří Flodr, Petr Švátora, Tomáš Babka po 1.

OP mužů  - Stargt VD Luby "B" - Sokol Mochtín "B"  0:0 , na p.kopy 3:1. Domácí tým byl v tomto derby zápase velkým favoritem, ale naše mužstvo proti němu podalo výborný, kolektivní výkon, za který domů přivezlo cenný 1 mistrovský bod. V mochtínské sestavě se poprvé představil golman Radek Müller a do svého zranění byl velkou oporou, výborně hrála mochtínská obrana v čele se zkušeným J.Křivánkem (též se zranil a musel odstoupit), s mladíky P.Syslem P.Kubalou i mladíčkem (15 letým !) Janem Žiakem. Bojovali ale i ostatní střelecky Mochtín držel nad vodou Jan Voráč, ale ze slibných šancí zkušeného golmana Kodeše nepřekonal. Nakonec došlo na penalty, v těch ale druhý bod získali domácí, když za Mochtín byl úspěšný jen J.Voráč. (nedali - Šťastný, J.Žiak a J.Bejvl). Sestava : Müller (70.Kolárik J.ml.), J.Žiak, Křivánek (63. Kloupar), Kubala, Sysel, Nováček, Sukovatý (80.Zajíc), J.Bejvl, Šťastný, Voráč, Potužník, rozhodovala Zuzka Špindlerová, která dle očitých svědků (přítomných fanoušků) připískávala domácím a to především ve II.poločase.

KS dorostu - TJ Staňkov  - Sokol Mochtín  0 : 2 (0:1). Po zbytečné prohře doma s Chanovicemi se tentokráte Mochtín ve Staňkově brankově netrápil a zaslouženě využil svoji mírnou převahu dvěma goly. Ve 35. minutě se parádně trefil Jan Potužník do šibenice - 1:0, pojišťovací druhý gol přidal v 60.minutě Jakub Rubáš. Na obě branky přihrával Radek Madera, další golovky pak měl ještě Milan Matoušek a Josef Rašek, ty však zůstaly nevyužity. Pochvala patří celému týmu, spolehlivě zachytal P.Vítovec.

OP st. žáků - Sokol Nalžovské Hory - Sokol Mochtín  1 : 1 (1:0). Domácí na svém nerovném terénu vedli 1:0, ale v 64. minutě srovnal na 1:1 náš Jan Šafránek, zachraňoval cenný 1 bod pro Mochtín, který byl techničtější, ale bez přesnější koncovky.