Nepříjemná horka provázela fotbalisty v uplynulém víkendu 18. a 19. srpna 2012. Naši fotbalisté - muži však své zápasy zvládli na jedničku. Béčko přivezlo 3 mistrovské body z Běšin (!) a po dvou kolech je zatím v čele tabulky okresního přeboru. Muži "A" pak druhý den doma porazili Mrákov vysoko 5:1. Byla to pro ně poslední příprava před novou mistrovskou sezonou v I.B třídě, příští neděli je doma již 1. mistrák - přijede nováček z Dlouhé Vsi !

SO 18.8.  - mistrovsky OP mužů - So Běšiny - So Mochtín "B"  3 : 4 (1:3). Náš tým šel do vedení již v 15.minutě, kdy J.Voráč prudce nacetroval míč před dom. branku, míč  při nezdařeném odkopu poslal do vlastní sítě Vališ - 0:1. Ve 29. min. ale srovnal z VPK na 1:1 mladík F.Mayer, začínalo se znovu. Jenže o pouhou minutu později poslal Mochtín znovu do vedení Zd. Novák a ve 43.min. po centru Zd. Pláničky zvyšoval na 3:1 pro náš tým Jan Voráč. A když pouhých pět minut po přestávce zvýšil Jos. Křivánek z penalty (faul na Zd. Nováka) na 4:1 pro Mochtín, zdálo se, že je vše jasné. Pak ale přišel zbytečný faul J.Šťastného ve vápně, Běšiny Vacovským snížili v 70.minutě z penalty na 2:4, v 87. in. pak Mochtín po rohu inkasoval znovu. Kontaktní gol Běšin naštěstí přišel pozdě, v závěrečných minutách se naši hráči sice báli o body, ale hubený náskok uhlídali - odvezli si cenné 3  mistrovské body. Sestava Mochtína : L.Kašpar, Hrudička, L.Bláha, P.Švátora (54.Potužník), Šťastný, Sysel, Sukovatý (54.Žiak M.), Plánička (80.Rubáš), Křivánek, Voráč, Novák (65.R.Troch), branky :  Zdeněk NOVÁK, Jan VORÁČ, Josef Křivánek (z p.kopu), 1 vlastní. Rozhodčí Křen, 30 diváků.

NE 19.8. - příprava mužů "A" - So Mochtín - So Mrákov   5 : 1 (3:0). Hosté hrají sk. A I.B třídu, s Mochtínem mají nejen podobný herní styl, ale i tradiční, přátelské kontakty. Začali hodně aktivně, ale již v 6.minutě prohrávali. To se do vápna probil J.Cihlář, byl faulován a z nařízené penalty se Ji. Dolejš nemýlil. Hosté byli i pak nebezpeční dopředu, ve 22.minutě ale opět po standartce inkasovali. Na centr z rohu si naskočil P.Sysel a přesně zavěsil - 2:0.  A když po dalším rohovém kopu dal Ji.Dolejš hlavou na 3:0, vedl Mochtín ve 39.minutě již rozdílem třídy, hosté psychicky i herně úplně odpadli. Brzo po přestávce pak Ji. Dolejš šikovně obstřelil hostujícího golmana, zvýšil na 4:0 , na 5:0 z další penalty pak zvyšoval Jar. Cihlář (sám byl faulován). Mochtín pak hodně prostřídal, do šancí se již moc nedostával, navíc soupeři povolil vstřelit i čestný gol na 5:1. Mrákov pak měl i další šance, bohudík pro nás, v zakončení byl nepřesný. Hráno za úmorného vedra, zápas odřídil r. Vladislav Habada, přihlíželo na 40 diváků.  Sestava Mochtína :  Rajtmajer (46. J.Kolárik), P.Švátora, V.Kašpar, Šup (46.Voráč), T.Dolejš, Sysel (60. Hrudička) Ji.Flodr (55. Šťastný), Babka, Ji.Dolejš, Ji.Cihlář, Plánička,  branky :  Jiří Dolejš 3 ( 1 z pok.kopu), Petr Sysel 1, Jaroslav Cihlář 1 (z pok.kopu)

TRENINKY - muži (+ dci) budou nyní již jen v úterý a pátek od 18,00 hod. !

V pátek 24.8. pak po treninku již nominace na 3 mistrovské zápasy !  Muži "B" jedou v sobotu do Žel. Rudy, dorost v neděli dop. do Blatnice, muži "A" pak odpoledne doma začínají s Dl.Vsí !