V pondělí 23.7.2012 zahájili dorostenci a muži Sokola Mochtín fotbalovou letní přípravu 2012. Na první trenink přišlo poměrně dost hráčů, řada jich byla navíc omluvena.

Muže převzala do "svých rukou" nová trenérská dvojice Jarda Cihlář ml. a Stano Jarabica, dorostence přivítal a povede je i v další sezoně Jarda Pavlík, pomáhat mu bude Stanislav Bejvl.  Treninky obou týmů budou pokračovat i nadále společně (pondělí, středa, pátek od 18,00 hod.), o víkendu je na pořadu již i herní příprava.

Úterý a středa 24. a 25.7.2012 byla ve znamení velké údržby obou fotbalových hřišť našeho klubu. Po velké povodni, která zaplavila i sportovní areál v Mochtíně, bylo nutné hřiště rychle opravit, aby byla včas připravena k soutěžím. Opravu bylo možno záhájit jen za předpokladu, že se na ní seženou finance. A zde bych chtěl vyzdvihnout rychlou reakci a pomoc šefa PKFS v Plzni pana Romana Berbra, který vyslyšel mojí prosbu a finance od FAČR na tuto mimořádnou událost zajistil. Patří mu za to naše velké uznání a poděkování !

Opravy provedla v uvedených dvou dnech firma TESKAHOR, se kterou má náš klub dobré zkušenosti. Kromě chemického ošetření byl trávník hřišť důkladně provzdušněn, prořezán, provedeno dosetí a propískování. Oprava by se měla v budoucnosti projevit na kvalitě našeho hlavního i treninkového hřiště. Věřím, že si toho budou vážit všichni naši sportovci a budou ho (hlavně při trenincích) maximálně šetřit. Děkuji předem.

Pro "A" muže zde mám čerstvou informaci. K první letní přípravě pojede naše áčko nakonec do Kvíčovic na hřiště účastníka okresního přeboru Domažlického okresu. Zápas mezi SK Slovan Kvíčovice versus Sokol Mochtín bude odehrán v neděli 29.7.2012 již od 14,00 hodin. Pojedeme na něj auty, společný odjezd z Mochtína bude ve 12,10, z Klatov od pošty ve 12,20 hodin - nominace v pátek po treninku.

Jen připomínám, že po pátečním treninku (mužů a dorostenců) bude provedena nominace hráčů i na sobotní (28.7.) turnaj do Měcholup, který má začátek již v 11,00 hodin. I tam se pojede auty hráčů. Společný odjezd z Mochtína bude v 9,55 hod., z Klatov od pošty v 10,05 hod. - další pokyny podá TR Jar. Pavlík