Předposlední kolo fotbalových soutěží, ročník 2011/12 přineslo výhry pro naše muže (A i B), dorostenci remisovali 1:1 v Chanovicích a to jim stačí k zisku titulu Přeborníka okresu Klatovy. Bez bodů se naopak z Horažďovic vrátila naše st. přípravka, doma prohráli i naši oslabení st. žáci.

V neděli 10.6. se v Mochtíně navíc konalo Okresní finále mladších přípravek za účasti 9 týmů. Hrálo se systémem každý s každým, takže to byla pořádná porce zápasů. Neztratili se ani naši nejmenší, kteří nakonec obsadili 5.místo. Porazili Nýrsko, Bezděkov, Kolinec a Janovice,  vítězství a zlaté medaile vybojovali kluci z Lub. Celý turnaj drobně pršelo, nebylo to jednoduché,hrálo se plných pět hodin ! Chtěl bych poděkovat Kamilu Rajtmajerovi i jeho manželce, za výraznou pomoc při technickém zajištění i za trenérskou práci u naší přípravky. Strávil jsem v Mochtíně na hřišti v neděli 10.6. - 10,5 hodiny v kuse - žádná sranda !

I.B tř. mužů - Sokol Mochtín - Sokol Losiná  2:0 (1:0). Cenná výhra našeho áčka, které odehrálo kvalitní zápas na kluzkém terénu proti silnému soupeři. Ve 38.minutě otevřel skore Jakub Schejbal po šikovné přihrávce Zd.Pláničky, na 2:0 zvyšoval střídající Zbyněk Smolík v 70.minutě. Ten pak ještě trefil tyč hostující branky, ale i soupeř měl šance. Naše obrana však hrála bezchybně, tradičně tým podržel i golman Petr Rajtmajer. Zápas s přehledem odřídil r. Michal König z Města Touškov, ŽK 1:3. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Švátora P., Dolejš Ji., Babka, Plánička, Kašpar, Dolejš T., Schejbal, Cihlář, Flodr, střídali : Šup, Smolík, Novák a Švátora Ji., branky : Jakub Schejbal, Zbyněk Smolík - po 1

OP mužů - Tatran V.Hydčice - Sokol Mochtín "B"  0:1 (0:1). Náš tým potřeboval nutně vyhrát nad posledním Tatranem, aby si zachoval určitou naději na záchranu. Bylo to ale jedno velké trápení proti slabému soupeři. Nakonec rozhodla o vítězné brance Zd.Nováka ze 36.minuty poctivost domácího trenéra a pomezního rozhodčího Františka Zábranského (v jedné osobě), který rozhodčímu Abrahámovi potvrdil, že to branka skutečně byla. On ji totiž neuznal a až na nátlak našich hráčů ho přesvědčil domácí p.Zábranský - VELKÉ DÍKY - to by každý nedokázal ! Sestava : Rajtmajer, Šup, Staněk, Hrudička, Švátora P., Sysel, Nováček, Křivánek, Troch, Poupa, Novák - střídali : Schejbal, J.Bejvl, Bláha, Žiak, branka : Zdeněk NOVÁK, rozhodčí Jos. Abrahám ze Sušice, 20 diváků

OP dorostu - Chanos Chanovice - Sokol Mochtín  1:1 (0:0), na p.kopy 5:4. Bitvu o přebornický titul zvládli naši dorostenci. Remisa a zisk jednoho bodu jim stačí k zisku přebornického titulu. Domácí vedli od 49.minuty 1:0, ale za dvě minutry bylo srovnáno, autorem golu byl Zbyněk Smolík. Stejný hráč pak šel v závěru utkání od půlky sám na brankáře, ale k zakončení nedošlo. Rozhodčí zápas předčasně ukončil ! V penaltách byli šťastnější domácí, ale ani zisk druhého bodu jim nestačí, Mochtín má před posledním zápasem 3 bodový náskok i lepší vzájemné zápasy. Branka : Smolík Zbyněk

OP st. žáci - Sokol Mochtín - Sokol Hartmanice   0:5 (0:3). Oslabené mužstvo Mochtína inkasovalo několik laciných branek a proti tvrdě hrajícímu soupeři pak nemělo sílu nepříznivý výsledek otočit.

OS st.přípravka - FK Horažďovice - Sokol Mochtín  11:7 (3:2,3:4,5:1), za Mochtín skorovali : Martin Kapusta 3x, Pretzelmayer a Vozka po 1.