V sobotu 2.6.2012 bojovaly o mistrovské body dva mochtínské celky a to na hřištích svých soupeřů.

St. žáci So Mochtín hráli na Železné Rudě s domácím týmem, který ze 2.místa útočil na vedoucí Hradešice. Mochtínští staršíci, svřenci trenérů Stanislava Bejvla a Tomáše Kapusty však svého soupeře zaskočili dvěma rychlými goly a  do poločasu pak přidali ještě třetí ! Domácí favorit stačil ve II.poločase Jelínkem snížit na 2:3, ale na body nedosáhl. Ty putovaly do Mochtína ! OP st. žáků - Železná Ruda - Mochtín 2:3 (0:3), goly vítězů : J. Hadáček 2, P.Pretzelmayer 1, rozhodčí K.Lažánek.

Muži "A" So Mochtín odehráli další svůj zápas I.B třídy v Hradešicích a opět neporušili tradici - venku znovu bez bodů. Škoda, soupeř nebyl výrazně lepší, ale dával branky a to je v zápasech o body vždy důležité a rozhodující.  I.B tř. mužů - So Hradešice - So Mochtín  3:1 (2:1) . Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale postupem času se domácí začali stále více dostávat do ofenzivy. V 17.minutě "naslepo"odcentroval do vápna míč domácí kapitán Šašek, našel hlavu nabíhajícího Hlaváče, kterého nepokryl T.Babka, míč skončil v šibenici - 1:0. Mochtín se snažil, ale spousta nepřesností v rozehrávce (hlavně v záložní řadě) byla vodou na mlýn domácích hráčů. Ti kopali dva nebezpečné rohy, při tom druhém P.Rajtmajer vyboxoval míč dopředu, chopil se ho J.Cihlář, přihrál K.Pláničkovi a ten z brejkové akce přesně zakončil - 24.minuta -  1:1. Mochtín srovnal nejen skore, ale i krok se soupeřem. Naději na dobrý výsledek ale zmařila další laciná branka v mochtínské síti. To běžela 36.minuta, domácí se protlačili k velkému vápnu, mochtínským hráčům chyběl důraz při odkopu, míč ve spleti nohou trefil přesně k tyči domácí Šašek a bylo to 2:1. I pak se hrál vyrovnaný fotbal, Mochtín ale málo kombinoval, nakopávané míče mnoho nadějí na úspěch neměly. Snaha Mochtína o vyrovnání ve druhém poločase byla evidentní, ale to nepřicházelo. Naopak, v 55.minutě domácí centrovali zprava, náš golman míč podběhl a ten z hlavičky domácího útočníka skončil na břevně mochtínské branky ! Štěstí stálo při našem týmu, který se znovu pustil do dobývání obrany soupeře, žel neúspěšně. Na druhé straně pak v 68.minutě přišlo rozhodnutí. L.Kašpar lehce zavadil ve vápně o soupeře, rozhodčí nařídil přísnou penaltu, kterou bezpečně proměnil nadějný horažďovický kanonýr (na junior start) Forman. Střídající hráči Mochtína pak v závěru utkání přinesli oživení, ale dvě slibné šance Mochtín neproměnil (tu největší Ji.Dolejš z malého vápna hlavou mimo tyče), ze tří bodů se radovali domácí. Zápas odřídila trojice rozhodčích Švantner, Krauz, Harmady, hrálo se slušně, ŽK 0:1.      Oboustranně příjemnou sportovní atmosféru derby zápasu kazil svými nevybíravými výroky a urážkami (hlavně na vrub rozhodčích) místní křikloun Pavel Nový - bohužel, bez jakéhokoliv usměrnění, či pokárání. 100 diváků.