Fotbalové derby I.B třídy mužů Mochtín - Měčín přineslo v neděli 27.5.2012 solidní fotbal a další mochtínskou remisu (již osmou v sezoně !) s následným penaltovým rozstřelem. Ten vyhrál opět Mochtín (jako na podzim v Měčíně), do tabulky si připsal i druhý bonusový bod.

Bez bodů se naopak vrátil v sobotu 26.5. náš "B" tým mužů a to z Týnce, kde se hrálo o důležité body k záchraně v soutěži. Náš tým rozhodně nebyl horší svého soupeře, dokonce v poločase vedl a měl další šance. Domácí však ve II.poločase nejen vyrovnali, ale vstřelili i další goly, Mochtín odjel s prázdnou.   Mládežnické týmy měly volno, v Mochtíně se hrál v sobotu jen turnaj mladších přípravek, kde svěřenci trenéra Kamila Rajtmajera potvrdili narůstající formu. Za soupeře měli kvalitní soupeře - Klatovy, Sušici a Luby.

I.B třída mužů - Sokol Mochtín - Sokol Měčín  1  :  1  (0:1), na pok.kopy 4:2. Vývoj prvního poločasu ovlivnila rychlá branka, kterou inkasoval Mochtín již ve 2.minutě ! Krotký se pohodlně uvolnil, odcentroval a zkušený D.Němec (nepokrytý Zd.Pláničkou) pohodlně placírou zavěsil - 0:1. Soupeře branka posílila, náš tým se naopak viditelně trápil. Snahu nelze hráčům upřít, ale vše bylo hodně křečovité a nepřesné. Soupeř měl střed hřiště, byl v 1.poločase lepším mužstvem. Po změn stran ale Mochtín výrazně přidal, hráči bojovali, začalo se jim soupeře přehrávat, šel za vyrovnáním. Vypracoval si i řadu šancí, ty dvě největší ale neproměnil St. Jarbica a tak to vzal na sebe Petr Švátora. Z postu levého obánce se v 69.minutě dostal až na dostřel hostující branky, ze 30 m napřáhl levačkou a nevídanou střelou"angličanem" pod břevno srovnal na 1:1. Od této doby byli naši fotbalisté ve velkém laufu a bylo jen otázkou štěstí, že hosté ubránili remisu. Hlavně zakončení Ji.Dolejše, J.Cihláře, T. Dolejše a hlavička Zd. Pláničky volala po vítězné brance. Nestalo se a tak na řadu přišly penalty. V těch opět zářil náš golman Petr Rajtmajer, který chytil dvě, a protože naši střelci (Ji.Flodr, J.Cihlář, Ji. Dolejš a P.Švátora) se nemýlili, získal Mochtín navíc druhý bonusový bod.  Utkání odřídil r. Václav Špiral z Chrástu, ŽK 1:1, 80 diváků, sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Kašpar, Plánička, Švátora P.,  Flodr, Dolejš Ji., Dolejš T., Babka (73. Sysel) , Cihlář, Jarabica (70. Smolík),  branka : Petr ŠVÁTORA

.,OP mužů  - Sokol Týnec - Sokol Mochtín "B"   3 : 1 (0:1). Náš tým odjel k důležitému utkání o záchranu jen s 11 hráči a opět bez golmana, takže musel do branky dorostenec Michal Kloupar. Malé hřiště a nerovný terén byl pro oba týmy stejný, ale nečekaně lépe se s ním "srovnalo" naše mužstvo, za které nastoupilo opět několik šikovných dorostenců. Mochtín si lépe nahrál, byl fotbalovější a od 27.minuty vedl 1:0 brankou J.Potužníka! Další mohl přidat M.Poupa, ale jeho solo od půlky zastavil zdviženým praporkem AR 1 (obsjad nebyl !). Po změn stran ale domácí přidali a těžili hlavně ze svých nacvičených věcí. Srovnali na 1:1 po autovém vhazování  v 64.minutě Zb. Faitem (odchovanec Mochtína!) a v 77.minutě z výkopu brankáře (až za naše stopery) těžil z nedůrazu našeho golmana zkušený kanonýr Michal Frous (hrával za Klatovy divizi) - poslal Týnec do vedení 2:1. Do konce zápasu chybělo ještě 13 minut a tak naše záloha vrhla všechny síly do ofenzivy. Domácí ale vedení uhájili, naopak, v nastaveném čase se Radek Mužík (další odchovanec Mochtína) šikovně prosmekl kolem našich obránců a chytrou střelou z těžkého úhlu upravil na konečných 3:1 pro Týnec. Rozhodčí J.Javorský, Bína, Hovorka, ŽK 2:2, 40 diváků. Sestava Mochtína : Kloupar, Šup, Sysel, Bejvl, Hrudička, Nováček, Křivánek, Švátora Ji., Bláha L. (80.Pavlík), Poupa, Potužník, branka : Jan Potužník

P.S. - na Týnci jsme ztratili nejen body, ale přišli i o jeden kvalitní míč. V průběhu 1.poločasu byl domácí míč uznán jako nepoužitelný (měkký) a tak byl místo něj z naší střídačky ochotně zapůjčen náš míč (měli jsme tam dva), též zn."Adidas". Bohužel, pak zmizel, nenašli jsme ho již ani o poločasové přestávce, ani po skončeném utkání ! Doufám, že ho domácí najdou a vrátí nám ho. Předem děkuji !

TRENINKY mužů budou nyní ve středu a pátek od 18,00 hod. v Mochtíně !