Náš FO TJ So Mochtín byl v neděli 26.2.2012 pořadatelem dalšího Zimního turnaj v halové kopané, tentokráte pro starší přípravky. Proběhl tradičně ve velké hale ZŠ Čapkova v Klatovech, startovalo na něm osm týmů, mezi nimi nechyběli ani naši mladí fotbalisté Sokola Mochtín. Patronem byl mikroregion Střední Pošumaví a MAS Pošumaví

Mochtínští kluci nakonec obsadili v silné konkurenci 6.příčku, prvenství si zaslouženě vybojovali mladíci ze Startu VD Luby, svěřenci trenéra Karla Křížka. Hráli totiž nejlepší fotbal. Mile překvalily Nalžovské Hory, které se probojovaly až do závěrečného finále, kde jen těsně 1:2 prohrály, smůlu měla Sušice, která souboj o 3.místo nakonec těsně prohrála s Mrákovem a skončila až na 4.místě.

"A" skupina skončila v tomto pořadí : 1. TJ Sušice 8:0  7 bodů, 2. Sokol Mrákov  6:0  7, 3. Sokol Mochtín  1:3  3, 4. Sokol Merklín  0:12  0 bodů.  Mochtín bez Radka Mužíka (zraněn), ale s několika kluky z mladší přípravky, bojoval. Porazil v důležitém utkání Merklín 1:0 (gol Ouřada), prohrál těsně s Mrákovem 0:1 a se silnou Sušicí jen 0:2, zařadil se do bojů o končné 5.-6.místo

"B" skupina  byla ještě vyrovnanější, když první tři týmy získaly po 6 bodech a tak rozhodovalo nejen skore, ale i vzájemné zápasy. Pořadí : 1.Sokol Nalžovské Hory  5:1 6 bodů, 2.Start VD Luby  5:1  6, 3. FK Staňkov  2:1  6, 4. SK Kdyně 1920  0:9  0 bodů.

.. 1.semifinále : Sušice - Luby 1:1 (Šťastný-Hais), na pok.kopy 0:2 (Pivoňka,Krejčiřík)

..2.semifinále : Nalžovské Hory - Mrákov 1:0 (Štěch)

.. o 7.-8.místo Merklín -Kdyně 1:1 (Hettler - Kufner), na pok.kopy 0:2, o 5.-6.místo Mochtín - Staňkov 0:1 (Arraimmach), o 3.-4.místo Sušice - Mrákov 0:0, na pok.kopy 0:2, FINÁLE o 1.-2.místo : Luby - Nalžovské Hory 2:1 (Pivoňka, Holý - Říha).

KONEČNÉ POŘADÍ :  1. Start VD Luby, 2. Sokol Nalžovské Hory, 3. Sokol Mrákov, 4. TJ Sušice, 5. FK Staňkov, 6. Sokol Mochtín, 7. SK Kdyně 1920, 8. TJ Merklín.

Všechny týmy obdržely diplomy a věcné ceny, první tři družstva poháry a medaile, oceněni byli i nejlepší hráči turnaje :

Nejmladším účastníkem byl David Šambergr z Merklína (nar. na podzim 2004), nejlepším golmanem Ondřej Vlček ze Kdyně, nejlepším obráncem Martin Mach a nejlepším útočníkem Koloman Šťastný - oba ze Sušice, nejlepším střelcem se 4 goly Jiří Rojt z Mrákova , nejlepší hráčkou turnaje Jaroslava Mlezivová ze Kdyně a nejlepším hráčem turnaje Sebastian Malát z Lub.

D ě k u j i  všem svým pomocníkům, kteří mi při organizaci turnaje v neděli v klatovské hale pomáhali (K.Lažánek. L.Kardoš,O.Kapusta, D.Šít, J.Pretzelmayer, Š.Kapustová a J.Tomanová), přeji všem trenérům i jejich svěřencům hodně zdaru ve sportu i v osobním životě v tomto letošním roce 2012.