Sobota 10.9.2011 přinesla našim mužům (A i B) jen jeden mistrovský bod. Uhráli ho doma muži "A" v derby se Strážovem za remisu 1:1, v penaltovém rozstřelu však totálně selhali, dva body si odvezl Strážov. Bez bodů se ze Železné Rudy vrátil  "B" tým Mochtína, který tam prohrál 2:4.

I.B tř. mužů - So Mochtín - SK Kovo Strážov  1:1 (1:1). Za příjemného, teplého počasí (hlavně pro diváky), se odhrálo okresní derby, které přitáhlo do ochozů mochtínského hřiště hodně přes 100 diváků. Ti byli svědky bojovného utkání, ale jen průměrné úrovně. Naše mužstvo začalo dost nervózně a nepřesně, zkušenější soupeř toho využil k dvacetiminutové převaze. Z té vytěžil (naštěstí) jen jednobrankové vedení, když již v 10.minutě vyhrál hlavičkový souboj hostující kapitán Broňa Mayer s naším O.Šupem a obloučkem otevřel skore - 0:1. V dalších šaních pak byl hostující útočník Štěpán Pressl, naštěstí vždy z ofsajdových pozic, jednou hosté navíc nastřelili břevno naší branky ! Tlak soupeře naštěstí po 20 minutách skončil, Mochtín se postupně rozehrával k lepšímu výkonu, pomohla mu k tomu i důležitá vyrovnávací branka Jiřího Dolejše ve 23.minutě. Dlouhý centr St. Jarabici (opět patřil k našim nejlepším hráčům na hřišti !) z VPK nečekaně proletěl trestným územím Strážova, odskočil přesně na hlavu Ji. Dolejše a ten se nemýlil - 1:1. Naši hráči se uklidnili zvýšili svůj tlak na soupeře, ale do golových šancí se moc nedostávali. Stejný obraz hry pokračoval i po přestávce. Mochtín měl více ze hry, soupeři viditelně ubývalo sil, ale naše mužstvo toho k získání všech tří bodů nevyužilo. A protože při remise se v novém ročníku kpou navíc i penalty, přišel na řadu penaltový rozstřel. V tom naši hráči totálně selhali, soupeř naopak proměnil penalty všechny,odvezl si z Mochtína navíc další bod (celkem 2). Zápas odřídila trojice rozhodčích z Plzně severu v čele s hlavním Martinem Valentou (rozhodoval kvalitně), dohlížel na ně delegát Vlad. Lešetický - celá ta "sranda" nás stála 2400,- Kč !!! ŽK 0:3, 120 diváků, sestava Mochtína : Rajtmajer P., Jarabica St., Plánička Zd., Špindler V.(72.Švátora P.), Dolejš T., Šup O., Kašpar L., Švátora Ji. (46. Babka T.), Dolejš Ji., Kul J.(85. Smolík Zb.), Schejbal J. (67. Potužník J.),branka : Jiří Dolejš ml. - 1

OP mužů - TJ Železná Ruda - Sokol Mochtín "B"  4:2 (3:1). Naše béčko odjelo k zápasu s řadou dorostenců v sestavě, opět chyběl brankář a tak musel zaskakoval v bráně opět Michal Kloupar. Domácí mají velké ambice na postup do I.B třídy a v 15.minutě vedli již 2:0, pak je trochu přibrzdil Zd. Novák golem ve 22.minutě (2:1), ale do přestávky Ž.Ruda přidala třetí gol a opět měla náskok. Po přestávce naše mužstvo drželo se soupeřem nečekaně krok, P.Blumentritt v 77.minutě dokonce vstřelil kontaktní gol, ale nestačilo to. Těsně před koncem zkušený M.Loos se trefil z VPK přesně k tyči - upravil stav na konečných 4:2.   Rozhodoval R.Koura z Vrhavče, 100 diváků, ŽK 3:2 , branky : Zdeněk Novák a Pavel Blumentritt - po 1, sestava : (dodatečně - po zjištění)

VÝSLEDKY našich mládežnických týmů :

mladší přípravka So Mochtín byla na turnaji v Klatovech, kde porazila domácí KT"B 5:4, Nýrsko 9:1 a Bezděkov 6:1 a celý turnaj  v y h r á l a .  Blahopřejeme !

starší přípravka So Mochtín hostila doma Luby "B" a prohrála 3:7, když 3 goly střílel Radek Mužík. Rozhodoval Jan Šafránek.

mladší žáci  So Mochtín hostili doma Luby a také prohráli - 3:5. Za Mochtín skorovali Šafránek J., Kapusta M a Velek T., rozhodoval M.Mazanec z Lub