Srdečně zvu všechny příznivce pohybu na 39.ročník Mochtínského přespolního běhu 2011, který naše TJ Sokol Mochtín pořádá již tento pátek 6.5.2011 odpoledne ve Sportovním areálu v Mochtíně.

Letošní ročník je reprezentační akcí mikroregiónu Střední Pošumaví a je také součástí celoroční okresní soutěže běžců mimo dráhu okresu Klatovy pro rok 2011. A protože naše TJ slaví významné výročí, je tento Mochtínský přespolní běh (mimo jiné je i nejstarším běžeckým závodem na okrese Klatovy !) součástí oslav 100. výročí založení TJ Sokol Mochtín !

Proto Vás všechny (mochtínské sportovce i všechny další zájemce o pohyb od těch nejmenších až po veterány) srdečně zvu na tuto tradiční akci do Mochtína ! Bojovat se bude o krásné medaile, o věcné ceny, každý účastník si navíc domů odnese "Pamětní diplom" na tuto akci.

Prezentace závodníků je u kabin ve Sportovním areálu od 15,30 hodin do 16,20 hodin, závod bude zahájen slavnostním nástupem v 16,30 hod.

Hlavním hostem a hvězdou tohoto ročníku bude Vlastimil Zwiefelhofer z Tajanova, jeden z nejlepších sportovců okresu Klatovy všech dob! Vlastík je bývalým vynikajícím reprezentantem Československa, skvělý běžec, účastník Mistrovství světa i Olympijských her, několikanásobný vítěz a rekordman silničního závodu Běchovice - Praha i  nejnáročnějšího přespolního běhu v ČR -Velké Kundratické a dalších krosů a vytrvaleckých závodů.

Měl jsem tu čest, že jsem s ním mohl v Klatovech trenovat i závodit a  mohu Vám prozradit, že je stále stejný - skromný, upřímný, poctivý - zkrátka: vzor pro všechny mladé sportovce, kteří to chtějí někam dotáhnout. Jeho podpis při autogramiádě v Mochtíně bude jistě pro Vás, kteří na běh přijedete, tím nejcenějším dárkem.

Jen připomínám, že běží všechny věkové kategorie od předškolních dětí (od 4 let i mladší) až po veterány. Tratě jsou připraveny od 110 metrů (pro ty nejmenší)  až po hlavní závod mužů, který měří 4000 metrů. Přesnější údaje o délce tratí najdete též na těchto našich webových stránkách vpravo nahoře (červeně).

Těším se v pátek 6.5.2011 u nás v Mochtíně na viděnou !!!

Karel Šot, ředitel závodu