V posledním říjnovém víkendu narazili naši muži "A" i "B" na vedoucí týmy tabulek. Áčko hrálo doma s Hradešicemi,které vedou tabulku I.B třídy a prohrálo 0:2, béčko zajíždělo do Žichovic, které vedou tabulku okresního přeboru. Zde rovněž neuspělo, prohrálo 1:4. S těsnou prohrou se domů vrátila i naše starší přípravka, která prohrála s áčkem TJ Klatovy 2:3. Další naše mládežnické týmy již bodovaly naplno, když ml.žáci porazili Hrádek 2:1, dorostenci Malý Bor 4:0 a naši žáci vytvořili okresní rekord výhrou 26:0 (!!!) doma nad Startem VD Luby.

..So 30.10.2010 - I.B tř.mužů - So Mochtín - So Hradešice 0:2 (0:1). Okresní derby o čelo tabulky, když naši muži ztráceli na vedoucí Hradešice pouhé 3 body a při případné výhře by se na ně dotáhli. Soupeř však předvedl v Mochtíně hodně kvalitní výkon, nakonec si odvezl všechny 3 body. Hosté byli lepší především v I.poločase. Lépe kombinovali, dostávali se do šancí a měli i štěstí, když si naši hráči v obranném zákroku (při rohovém kopu) vsítili vlastní gol. To běžela teprve 18.minuta a hostům tato vedoucí branka hodně pomohla.  I v následujících minutách byli fotbalovější, nebezpečnější. Po přestávce ale přišel obrat. Naši fotbalisté si zlepšeným výkonem vynutili herní převahu, soupeř byl nucen se převážně bránit, hrál jen na brejky. Bohužel, útočná činnost našich hráčů končila převážně jen před velkým vápnem hostů, nebo ve vápně na pevné obraně Hradešic. Tlak Mochtína v závěru utkání sílil, vyrovnávací gol visel ve vzduchu. Hlavně průniky L.Kašpara, T.Babky a J.Kůla volaly po golovém zakončení. To se však nedostavilo, naopak, po jednom dlouhém odkopu se k míči dostal hostující D.Novák a ten svůj solo únik od poloviny hřiště proměnil v pojišťovací druhý gol Hradešic. I v závěrečných minutách byl pak Mochtín lepší, bohužel, bez golového efektu. Soupeř si výhrou upevnil vedoucí místo v tabulce, naši fotbalisté sice prohráli, ale za svůj bojovný a kvalitní výkon si zaslouží pochvalu - rozhodně nezklamali ! Škoda jen, že v tomto důležitem utkání chyběli St.Jarabica (na Slovensku) i Dáda Dvořák (na Krétě). Rozhočí Tomáš Formánek z Plzně, ŽK 2:3,80 diváků, sestava Mochtína : Rajtmajer P., O.Šup, Ji.Dolejš, V.Špindler, P.Švátora, T.Babka, L.Kašpar, Zd. Plánička, T.Dolejš, J.Kul, Zd.Novák  + náhradníci

..Ne 31.10.2010 - OP mužů - TJ Žichovice - So Mochtín "B" 4:1 (2:1). Proti vedoucímu týmu tabulky nezahrála naše rezerva vůbec špatně. Sehrála vyrovnanou partii, bohužel, zbytečně inkasovala, hlavně po standartních situacích, které domácí měli hodně nebezpečné (rohy i VPK). V 8.minutě otevřel skore náš Lukáš Kolárik, domácí srovnali po rohu od 20 minut později a golem do šatny (opět po rohu !) šli do vedení. Po přestávce přidali dva rychlé goly, bylo rozhodnuto. Naši hráči pak měli šance na korigování výsledku, ale v zakončení byli nepřesní a zbrklí. Rozhodčí Roman Bína, ŽK 1:2, 50 diváků. Sestava : Vl.Hromada, J.Křivánek, M.Bejvl, P.Zoubek (60.P.Bláha), Staněk, Tománek, Černý, Kašpar (60.V.Nováček ), L.Kolárik, P. Sysel (70. Ji.Dolejš st.), J.Voráč (70. M.Kloupar), branky : Lukáš KOLÁRIK 1

POZOR - TRENINKY mužů  budou tento týden v Mochtíně na hřišti s umělým povrchem v úterý a čtvrtek od 18,00 hod.  Po rozcvičení bude fotbálek, věřím, že využije mimořádných podmínek u nás v Mochtíně (umělá tráva + osvětlení) co nejvíce hráčů, včetně dorostenců !

..OP dorostu - So Mochtín - So M.Bor  4:0, výhra na závěr podzimu 2010 posunula naše dorostence na 3.místo tabulky. Rozhodoval M.Hovorka, branky : M.Matoušek, Flodr, Hrudička, Sukovatý.

.. OP žáků - So Mochtín - Start VD Luby 26:0 (11:0), rekordní výhra našich kluků na závěr podzimu, po kterém jsou na 1.místě tabulky před Strážovem. S 12 goly byl nejlepším střelcem zápasu Zbyněk Smolík, 9 jich přidal Jakub Bejvl, 2 Jiří Peleška, po 1 pak Jar. Pretzelmayer, Mirek Zajíc a Jan Žiak. Rozhodoval Jan Šafránek

..OP mladší žáci - So Mochtín - Svat. Hrádek  2:1 (0:1), nekompletní Mochtín se hodně nadřel na výhru a to hlavně proto, že se mu vůbec nedařilo v koncovce. Vítězství to je zasloužené, 2.místo po podzimu 2010 našim mladšíkům sluší, na jaře se určitě "porvou" o celkové prvenství ! Rozhodoval M.Hovorka, branky : Tomáš Velek, Jar. Pretzelmayer po 1

.. OP st.přípravka - TJ Klatovy "A" - So Mochtín  3:2 (1:1). Naši kluci překvapili domácí favorizované Klatovy, málem dosáhli na remisový bod. Branky Mochtína :Petr Toman a Radek Mužík po 1, rozhodoval R.Bína