Uplynulý víkend 25.-26.9.2010 nebyl pro naše fotbalisty zrovna moc úspěšný. Tři body za vítězství získali jen muži "B" doma výhrou 2:0 nad posledním Sokolem Měcholupy, venku bodovali naplno i mochtínští žáci, kteří vyhráli v Lubech nad místním Startem 5:0 a vedou tabulku sk.A okresního přeboru.

Bohužel, ostatní naše týmy prohrály, nejtěsněji pak muži "A" v Pačejově (0:1) a to v boji o udržení v popředí tabulky I.B třídy

..I.B tř. mužů So Pačejov - So Mochtín  1 : 0 (0:0). V týmu So Mochtín chybělo o proti minulému zápasu 6 hráčů (Novák, Šup, Jarabica, Čeleda, Dvořák, Křivánek) , nejcitelněji pak Dáda Dvořák, který si narazil žebra. Ostatní je však rovnoceně nahradili, bohužel, ani tenotkráte to na body nestačilo. Pačejov nehrál žádnou oslnivou hru, náš tým s ním držel bezproblémově krok, ale domácí se přece jen vícekráte dostali do zakončení. Na šance v 1.poločase vedl Pačejov 3:1, když své spoluhráče podržel svými zákroky golman Vlastík Hromada. Po přestávce ale přišla v 54.minutě rozhodující chyba naší obrany, kdy šikovný Ticháček vrátil zpět před branku Mochtína přesný centr, na něj si naskočil Michal Forman (kanonýr na střídavý start z Horažďovic) a přesnou hlavičkou otevřel skore - 1:0. Od této chvíle se Mochtín tvrdošíjně pustil do ofenzivy, bojoval, riskoval, chtěl vyrovnat. Bohužel, domácí tým naše hráče do větší šance nepustil, naopak, několikráte měl šanci na brejkové zakončení, ale ani jemu se v koncovce již nedařilo. Utkání tak vyhráli domácí těsně 1:0, stále jsou v popředí tabulky, Mochtín bude muset své kvality prokázat v dalším utkání doma - tentokráte v neděli 3.10.2010 proti Starému Smolivci, který je nováčkem I.B třídy. Rozhodoval - hodně uzkostlivě a nepřesně r.Pohančeník ze Staňkova, ŽK 2:4. Sestava Mochtína : Vl.Hromada, V.Špindler, Ji.Dolejš, T.Dolejš, P.Švátora,  R.Troch, Zd. Plánička, T. Babka, L.Kašpar, J.Kul, J.Voráč

.. OP So Mochtín "B" - So Měcholupy  2 : 0 (1:0). Hosté, jako nováček OP mají na kontě pouhý 1 bod a uzavírají tabulku, v Mochtíně však předvedli sympatický, ofenzivní fotbal, šahali po remise. Našim hráčům se tentokráte moc nedařilo v záloze, ani útočníci se nedokázali dostat do nějakých velkých šancí. Naštěstí v zakončení pomohl tentokráte předstoper Pavel Staněk, který ve 27.minutě dělovkou ze 25 m překvapil hostujícího golmana D. Jakubce - 1:0. Pak se Mochtín snažil o navýšení skore, ale soupeř bojoval, stále držel nadějný výsledek. Naopak, v závěru utkání vyvinuly Měcholupy velký tlak, měly i šance na vyrovnání, v koncovce se však naštěstí  neprosadily. Na druhé straně pak přišla v nastavení pěkná akce Mochtína, L.Kašpar přihrál na volného J.Pavlíka a ten do prázdné branky jistil výhru na 2:0. S přehledem rozhodoval K.Lažánek, ŽK 1:0, 50 diváků. Sestava : Vl.Hromada, J.Křivánek, Ji.Švátora, P.Kubala (35. V.Špindler), P.Staněk, Ji.Dolejš st., M.Bejvl, K.Tománek, P.Černý, P.Sysel (46.L.Kašpar), J.Voráč (87. J.Pavlík),  branky : Pavel STANĚK, Jaroslav PAVLÍK  - po 1.

..OP dorostu - So Kolinec - So Mochtín  4:1 (2:0), branku za Mochtín Roland DIVIŠ - 1, rozhodoval J.Dykalov

.. OP žáků - Start VD Luby - So Mochtín  0:5 (0:2), branky : F.Voldán 3, J.Hadáček a V.Pretzelmayer po 1., rozhodoval M. Hovorka. Naši kluci vedou bez porážky tabulku sk.A OP

..OP ml.žáků - So Mochtín - Start VD Luby  0:3 (0:2), hosté překvapili naše hráče kvalitním výkonem, ti se naopak nedokázali tenokráte prosadit, poprvé prohráli,  r. K.Šot

.. OP st.přípravka - So Mochtín - TJ Klatovy "A"  0:8 (0:6), soupeř byl hodně dobrý, ale ve II.poločase s ním naše naděje uhráli solidní výsledek, r.K.Šot

POZOR !   TRENINK mužů bude tentokráte v úterý a pátek (28.9. a 1.10.) od 17,30 hod.