Uplynulý fotbalový víkend přinesl 3 cenné body našemu "B" týmu mužů Sokola Mochtín, který doma porazil kvalitní "B" tým TJ Sušice 4:0 ! Bohužel, bez bodů se z Nýrska vrátilo naše Áčko mužů, které tam v sobotu 28.8.2010 prohrálo vysoko 0:3, i když soupeři bylo více jak rovnoceným soupeřem ! Prázdniny končí, příští víkend se do mistrovských bojů zapojí i naši mládežníci - budeme jim držet také palce.

..so 28.8.2010 - I.B tř.mužů O.NÝRSKO - So MOCHTÍN  3:0 (0:0). Okula byla favoritem, ale naše mužstvo s ní drželo po celý první poločas krok v herním projevu i v zakončení. Rozhodnutí přišlo až po přestávce. V 60.minutě odpískal rozhodčí za neúmyslnou ruku O.Šupa penaltu, kterou dámácí zkušený Steiner bezpečně proměnil. Od této chvíle ale Mochtín zapnul naplno, byl lepší, soupeř se prakticky jen bránil, držel těsný náskok. Celých dvacet minut byla Okula pod tlakem, "vyrobila" několik chyb, včetně ruky ve vápně, rozhodčí Macháček však naoplátku penaltu nezapískal ! Když se již zdálo, že dojde v vyrovnání stavu, přišel brejk domácích hráčů do otevřené mochtínské obrany a... druhý, pojišťovací gol v síti našeho P.Rajtmajera - 2:0. I v závěru utkání se Mochtín snažil o otevřenou,útočnou hru, bohužel bez brankového zakončení. Nejblíže golu byl Stano Jarabica, který z VPK trefil v 85.minutě tyč nýrské branky, štěstí ale měli v sobotu jen domácí. Z dalšího brejku (v po-slední minutě) totiž Okula dosáhla ještě třetí gol, i když z obsajdové pozice - uznán však byl, Mochtín prohrál vysoko 0:3. Za svůj výkon se ale stydět nemusí. Rozhodčí Fr. Macháček, 80 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Šup, Jarabica, Voráč, Novák (70.Křivánek), Babka, Dvořák, Švátora P., Plánička (70.Kul), Troch (80.Flodr), Špindler.

.. ne 29.8.2010 - OP mužů - So MOCHTÍN "B" - TJ SUŠICE "B"  4:0 (2:0), i zde byl favoritem soupeř ze Sušice. Ten však měl potíže se sestavou, přijel jen s 10 hráči. I přes tento handicap odehráli hosté v Mochtíně kvalitní zápas, na výkon našich fotbalistů to však nestačilo. Ti šli od 1.minuty za jediným cílem - za vítězstvím. V pohodě hrála obrana i záloha, jen útočníci se nemohli dlouho střelecky prosadit. A tak na sebe vzal úlohu zakončovatelé v  1.poločase, záložník Petr Černý. Do "černého" se trefil již v 18.minutě, na 2:0 zvyšoval přesnou střelou k tyči ve 38.minutě. Blízko měl tento oslavenec (slavil 35 !)  k hatricku v 50.minutě, ale slibnou šanci v gol neproměnil. Krásnou útočnou akci Mochtína pak v 55.minutě brankově zakončil Dáda Dvořák, upravil stav na 3:0. Sušice i za tohoto stavu hrála otevřený , útočný fotbal, měla i šance. Gol však padl opět na druhé straně, kdy si v 72.min.  těžký centr šikovně na prsou zpracoval mladíček Jiří Flodr a přízemní střelou k tyči upravil na konečných 4:0 !  S přehledem rozhodoval Ji. Petržílka z Horažďovic, 40 diváků. Sestava Mochtína : Hromada (46. Blumentritt), Švátora Ji. (80. Kloupar), Křivánek, Staněk, Bejvl, Tománek, Černý, Nováček, Dolejš st., Voráč (70. Bláha), Dvořák (65.Flodr ml.), branky :  ČERNÝ Petr - 2, DVOŘÁK Dáda, FLODR Jiří ml. - 1

POZOR - TRENINKY mužů  budou tento další týden v úterý  a  v pátek od 18,00 hod. - dochvilnost nutná !!!

Další zápasy mužů - v sobotu 4.9. jede "B" tým do BEZDĚKOVA, v neděli 5.9. hraje "A" tým doma s FK Svéradice !!!