V sobotu 14.11.2009 odehráli muži "A" Sokola Mochtín svůj poslední podzimní mistrovský zápas I.B třídy v Dlouhé Vsi. Byl pro náš tým hodně smolný a dal by se okomentovat slovy: Mochtín hrál - domácí dávali branky.

Tatran Dlouhá Ves - TJ Sokol Mochtín  4 : 1 (2:0).  Náš tým se v nekompletní sestavě pustil do soupeře s velkou vervou. Přišla však 6.minuta a šok. T.Dolejš špatně trefil míč při odkopu, ten šel přímo na našeho golmana, který se ho bál chytit do rukou. Nakopnul ho tak prudce a nešťastně, že se odrazil zpět do branky od domácího útočníka Kejly - 1:0. Tento smolný moment ale naše hráče nedeprimoval, naopak, vyburcoval je k velkému náporu. Hrálo se převážně na půlce domácích, slibné akce však naše hráči nedokázali proměnit v goly. Domácí Tatran se soustředil na pozorné bránění a také na brejkové akce, které v provedení rychlonohého Krejčího a kapitána Hubeného byly hodně nebezpečné. Ve 24.minutě přišla pro Mochtín další pohroma. Ojedinělou útočnou akci Krejčího zastavil ve vápně faulem náš V.Špindler, z nařízené penalty poslal Dl.Ves do dvoubrankového vedení jistě Kodýdek. I v další části 1.poločasu však měl Mochtín jasně navrch. Hráči bojovali, kombinovali, stříleli, ale zakončení bylo žalostné. Slibné střely M.Tykala, J.Voráče, Zd. Nováka a P.Švátory šly vždy mimo branku, cíl si nenašla ani hlavička L.Kašpara v závěru poločasu, domácí golman Hanzl bravurně zlikvidoval i samostatný nájezd Tykala. Po přestávce se domácí zlepšili, ale Mochtín měl stále více ze hry, chtěl dosáhnout alespoň na remisu. To se mu nepovedlo, naopak, znovu po chybách naší obrany domácí svůj náskok navýšili až na 4:0. Až v závěru M.Tykal z penalty korigoval výsledek na 4:1, ale i jeho provedení p.kopu dokumentovalo střeleckou nemohoucnost mochtínských hráčů v tomto utkání. Jeho první střela šla totiž přímo do brankáře, až dorážka se štěstím znamenala gol. To již náš celek dohrával bez přísně vyloučeného V.Špindlera i bez Míry Břečky, který střídal nakopnutého P.Švátoru a na hřišti pobyl pouhých osm minut, aby se nechal hloupě vyloučit !

Závěrečný zápas se našim fotbalistům nepovedl, i když herně nezklamali. O to více to mrzí, protože za nimi do Dlouhé Vsi zamířilo hodně mochtínských fanoušků. Tak snad až příště - v roce 2010 ! Pravdou však je, že útočníky, jaké má Dl.Ves (Krejčí, Hubený) Mochtín v současné době bohužel nemá.

Utkání před 110 diváky řídil rozhodčí Velíšek, ŽK 3:2, ČK 0:2 (Špindler,Břečka), pro domácí to byla první výhra doma v podzimní části soutěže.  Sestava Mochtína : Hromada, Podráský,Křivánek, Špindler, Švátora P. (Břečka), Dolejš T. (Zoubek), Hořejší, Kašpar, Novák (Matoušek), Voráč (Nováček), Tykal, branka : Martin Tykal - 1