Důležité vítězství vybojovali muži "A" Sokola Mochtín v sobotu 24.10.2009 ve Švihově. Do tabulky I.B třídy si připsali tři body, celkově jich mají již 12, jsou na 10.místě. S týmy ze středu tabulky drží krok a to je moc důležité.  Ještě by to chtělo příští neděli zdolat i Losinou !

I.B tř. mužů - FC Švihov - Sokol Mochtín   0 : 2 (0:0)

Hodně důležitou výhru vybojovali mochtinští fotbalisté na hřišti tradičního soupeře až po velkém boji a hlavně zásluhou bezchybného výkonu našeho brankaře Vlastíka Hromady. Ten totiž své mužstvo podržel v klíčových momentech, konečně se navíc střelecky prosadil i Zd. Novák a tradičně již i Luboš Kašpar. Trenér St.Skala se zde musel obejít bez tří hráčů. Chyběli Ji.Dolejš, M.Bejvl a P.Švátora.

Již ve 2.minutě mohl skorovat L.Hořejší, který prošel středem domácí obrany, ale s jeho zakončením si domácí golman poradil. To samé na druhé straně předvedl domácí útočník vzápětí, ale i náš golman byl na místě. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou, oba celky měly snahu útočit, ale v koncovce to skřípalo. Hrál se fotbal jen průměrné úrovně, goly přišly až ve druhém poločase. Ten vedoucí Mochtína v 60.minutě zařídil přízemní střelou Zdeněk Novák po ideální přihrávce Tomáše Dolejše, který založil celou úspěšnou útočnou akci a nakonec byl i u finální přihrávky na gol. Švihov pak přidal,chtěl vyrovnat. Mochtín již hrál bez zraněného St. Jarabici, kterého nahradil V. Špindler. Obrana i záloha Mochtína pozorně bránila slibný náskok, výbornými zákroky navíc  držel mužstvo v naději na výhru golman Vl.Hromada. Naši hráči navíc využívali každé vhodné chvíle k zaútočení. Bylo tomu tak i v 86.minutě, kdy se k dlouhému solu odhodlal Luboš Kašpar. Prošel rychlé středem hřiště a otevřenou levou stranou domácího hřiště se řítil na domácího golmana, kterého nakonec opět přízemní střelou překonal - 0:2. Nadějný náskok si pak Mochtín již pohlídal, získal ve Švihově nad rovnoceným soupeřem hodně důležité 3 mistrovské body. Škoda jen zranění St. Jarabici, pro kterého mistrovský podzim 2009 pravděpodobně skončil.  Zápas odřídil r. Václav Dušek ze Svéradic, ŽK 3:3, 100 diváků.

Sestava Mochtína :  Hromada, Troch, Jarabica (Špindler), Podráský, Čeleda, Dolejš T., Hořejší, Kašpar, Novák, Voráč (Břečka), Tykal, branky : NOVÁK Zdeněk, KAŠPAR Lubomír - po 1.

Doma hrála dopoledne 24.10.09 i starší přípravka Sokola Mochtín. Nepodala sice oslnivý výkon, ale nakonec porazila SK Bolešiny 1:0 brankou Jana Šafránka a stále drží 1.místo v tabulce OP, sk.B. Rozhodoval K.Šot.